Čet, 20.11.2008.

RSS feed

 Novosti
Compro VideoMate V200F
·····················································
Lenovo ThinkPad X301
·····················································
Foxconn X58 Renaissance
·····················································
Započeo Microsoftov Web Week
·····················································
DFI UT X58-T3eH8
·····················································
ATI Catalyst 8.11
·····················································
Logitech predstavio diNovo tipkovnicu za Mac računala
·····················································
Thermalright Ultra-120 eXtreme
·····················································
Philips HTS8150
·····················································
PowerColor LCS HD4870
·····················································
Enermax Revolution 85+ serija
·····················································
ZOTAC FireStorm
·····················································
ZOTAC bundla Far Cry 2
·····················································
Palit Revolution 700 Deluxe
·····················································
Sapphire HD4850X2

 Članci
Dell Studio 1735 & 1535 ····················································· DFI LANParty DK P45 T2RS Plus & Jr P45 T2RS ····················································· AMD Shanghai launch ····················································· ZOTAC natjecanje u znanju ····················································· Zotac 9800GT AMP! Limited Edition ····················································· Intel Core i7 - arhitektura i performanse ····················································· Gigabyte EP45-T Extreme & EP45 Extreme ····················································· Gigabyte MA790GP-DS4H & Intel DG45ID ····················································· Logitech Cordless Desktop MX 5500 Revolution ····················································· Scythe Kama Bay Amp SDA-1000
 Download
WinRAR 3.80 ····················································· 7-Zip 4.60 beta (64-bit) ····················································· 7-Zip 4.60 beta (32-bit) ····················································· SiSoft Sandra 2009 Lite v15.60 ····················································· Prime 95 v2.57 ····················································· ForceWare 178.24 WHQL Vista za GF serije 6, 7, 8, 9 i GTX260/280 (64-bit) ····················································· ForceWare 178.24 WHQL WinXP za GF serije 6, 7, 8, 9 i GTX260/280 (32-bit) ····················································· ForceWare 178.24 WHQL Vista za GF serije 6, 7, 8, 9 i GTX260/280 (64-bit) ····················································· ForceWare 178.24 WHQL Vista za GF serije 6, 7, 8, 9 i GTX260/280 (32-bit) ····················································· CPU-Z v1.48

Članci  
    Kategorije         Svi članci         Top hardware         Pretraživanje    

ABIT AA8XE Fatal1ty i ABIT NF8
03.02.2005.
    « Prev  : Stranica 2 od 2 :  Next »      By ::  Ozren Žagmešter 
- ABIT NF8 -

Druga ploča na redu, ABIT NF8, stigla je u Hrvatsku iz ABIT-a ali preko HGspota i to na svega nekoliko dana. Ovu ploču i da smo htjeli nismo mogli nego kratko opisati za "Prvi pogled" jer se radilo o dummy primjerku - tj. o ploči koja je poslana da se vidi kako NF8 izgleda ali ništa više od toga. Naime, nije se radilo o primjerku koji stvarno radi.

Layout ove ploče je vrlo dobar - mjesta ima dovoljno između memorijskih utora i AGP utora, konektori se nalaze na dobrim mjestima, itd. SATA konektori se nalaze između socketa i AGP utora što samo po sebi nije baš bajno no na sreću nisu previše blizu ni socketu niti AGP-u pa su ipak iskoristivi. Sama ploča inače nije baš nešto opremljena - tu su jedino Gigabitna mreža, ne baš bajan audio (Realtek 650) te Firewire. Sreća da sam nForce3 250Gb čip donosi sa sobom još i hardverski Firewall.

ABIT NF8

S obzirom da ovu ploču nismo mogli upogoniti ne znamo što donosi na stol od opcija za tweaking i overclocking. Iskreno mi od ove ploče ne očekujemo baš previše jer se radi o ABIT-ovom prvjencu što se nForce3 čipseta tiče. Istina je da je puno lakše napraviti dobru S754 ploču nego što je slučaj sa S939, no ipak je tu ABIT hendikepiran jer je learning curve za nForce3 i nForce4 čipsete vrlo velik a oni su sa takvim pločama počeli jako kasno. Iz istog razloga nas ne čudi niti velik problema kojeg npr. ASUS ima sa svojom A8N-SLI pločom.

Oko socketa prostora ima

Uglavnom, o NF8 možemo još samo reći da dolazi sa dva memorijska utora, da ima 5 PCI utora i to je to. Što se može kada se radilo samo o izložbenom primjerku?

Siromašni jug ploče



 « Prev  :  Skoči na  :  Next »  
::  Isprintaj članak  ::  Vaš Komentar  ::  Top 





  Anketa
Moj idući procesor će biti:
Ne kupujem novi, dobar je i ovaj koji imam
Intel Core i7
Neki drugi
AMD Phenom II X4


  VI&MI
  » Pišite Nam!


  Worldwide
Suradjujemo sa:

ABIT
Albatron
AMD
AOpen
Apacer
ATi
Chaintech
Club3D
Cooler Master
Connect3D
Corsair
EPoX
Gainward
Gigabyte
Hitachi GST
Infineon
Kingmax
Leadtek
nVidia
Sapphire
Silverstone
Soltek
Spire
TerraTec
Western Digital

(c) 1999-2008 :: PC Ekspert Team :: Sva prava pridrzana. ISSN 1334-2940