Sub, 10.05.2008.

RSS feed

 Novosti
Zotac nForce 750a
·····················································
Nvidija pritisnula Ubisoft?
·····················································
SP3 za Windows XP službeno dostupan
·····················································
450mm waferi 2012. godine
·····················································
ZOTAC Cup
·····················································
Microsoft odustao od Yahoo!-a
·····················································
1.8 ZB podataka do 2011.
·····················································
Samsung Electronics objavio rezultate za prvi kvartal
·····················································
GF 9800GT u 55nm i 65nm
·····················································
OCZ Special Ops Edition DDR3 memorija
·····················································
AMD-ova strategija za ponovno osvajanje poslovnog segmenta
·····················································
MSI K9A2GM-FD i K9N2VM-FD za AMD Business klasu
·····················································
Megatrend novi partner tvrtke TippingPoint
·····················································
ASUS Lamborghini VX3
·····················································
Super Talent DDR3-1800

 Članci
RaidSonic Icy Box IB-MP303 i IB-3218StU-B - ledene kutijice ····················································· Thermaltake V1 - lepeza ····················································· Point of View GF 9800GX2 - kalorifer ····················································· Prvi pogled - Gigabyte GA-EP45-DS3R ····················································· Tyan Toledo i3210W (S5211) - Workstation u serverskoj koži ····················································· Arctic Cooling Freezer 7 Pro & Alpine 7 Pro - Intelaši ····················································· WinDays 2008 - četvrti dan ····················································· WinDays 2008 - treći dan ····················································· WinDays 2008 - drugi dan ····················································· WinDays 2008 - prvi dan
 Download
Catalyst 8.4 Vista driveri + CCC (64-bit) ····················································· Catalyst 8.4 Vista driveri + CCC (32-bit) ····················································· Catalyst 8.4 WinXP driveri + CCC (64-bit) ····················································· Catalyst 8.4 WinXP driveri + CCC (32-bit) ····················································· GPU-Z v.0.1.9 ····················································· ForceWare 174.53 WHQL Vista za GF (32-bit) ····················································· ForceWare 174.53 WHQL WinXP za GF (32-bit) ····················································· VIA Hyperion Pro 4-in-1 v.513a ····················································· Mem Test v1.70 - boot CD ····················································· CDBurnerXP Pro v4.0.015

Članci  
    Kategorije         Svi članci         Top hardware         Pretraživanje    

PEAK Slider Flash Drive 16GB - klizač
29.03.2008.
    « Prev  : Stranica 1 od 2 :  Next »      By ::  Krešimir Matanović 
- Uvod i opis -
Iz PEAK-a smo na test dobili njihov Slider flash drive kapaciteta 16GB. Slider je namijenjen svima koji ne vole klasične flash drive-ove sa kapicama. Kapice je lako izgubiti te vam se to sigurno neće desiti sa ovakvim tipom flash drive-a. Uz današnje povećane potrebe za kapacitetom proizvođači se trude pratiti trendove te ubrzanim ritmom izbacuju ovakve uređaje sa sve većim kapacitetom. Negativna strana povećanja kapaciteta je svakako brzina USB2.0 sučelja koja je fiksna, pa se veće količine podataka naravno duže kopiraju. Slider koji smo mi testirali je za sada najveći po kapacitetu, a PEAK ima i druge modele, kojima kapacitet doseže i 32GB. Najviše nas je zanimalo koliko je brz u radu jer smatramo to vrlo bitnim kod ovako visokih kapaciteta.

PEAKHARDWARE je relativno mlada kompanija, osnovana 2003. godine na Tajvanu. Osnivač kompanije je VIP Computers grupa, jedan od najjačih europskih distributera računalne opreme. PEAK je brand u vlasništvu PEAKHARDWARE-a, a pod tim brandom se proizvode VGA, Flash memorije, mrežna oprema i razni drugi proizvodi.

Slider smo dobili u retail paketu, tj. u plastičnoj ambalaži namijenjenoj za prodaju u dućanima. Unutar prozirne plastične ambalaže se nalazi sam flash drive, kratke upute za korištenje, maleni katalog PEAK-ovih proizvoda za prvu polovicu 2008. godine, te kratke upute za besplatne aplikacije koje je moguće koristiti uz ovaj proizvod. Riječ je o aplikacijama opće namjene, za file recovery, uredskim aplikacijama, sigurnosnim, internet i komunikacijskim aplikacijama te multimedijalnim aplikacijama.

Uređaj je dimenzija 61x22x12mm (DxŠxV) i teži 13g. PEAK na njega daje 5 godišnju garanciju, a zadržavanje podataka je do 10 godina. Brzine prijenosa podataka koej PEAK navodi su u prosjeku 13.5MB/s za čitanje i 3.5MB/s za zapis. Nazivni kapacitet je kao što se vidi i iz naslova - 16GB, a stvarni kapacitet formatiranog uređaja je 15GB.

 

Kućište uređaja se sastoji od dva dijela. Unutarnji dio sa USB konektorom je moguće pomicati tako da konektor izlazi iz vanjskog oklopa pri čemu je omogućeno njegovu ukapčanje u USB utor. Na unutarnjem dijelu se nalazi i LE dioda koja svijetli zeleno kada je uređaj u funkciji, odnosno kada se vrši prijenos podataka. Na vanjskom oklopu se nalazi i prorez kroz kojega je moguće provući vezicu.



 « Prev  :  Skoči na  :  Next »  
::  Isprintaj članak  ::  Vaš Komentar  ::  Top 





  Anketa
U idućem izvještaju sa nekog informatičkog sajma želim:
Više slika hostesa
Više slika hostesa i hardvera (zajedno)
Više slika hardvera
Uopće me slike i sajmovi ne zanimaju


  VI&MI
  » Pišite Nam!


  Worldwide
Suradjujemo sa:

ABIT
Albatron
AMD
AOpen
Apacer
ATi
Chaintech
Club3D
Cooler Master
Connect3D
Corsair
EPoX
Gainward
Gigabyte
Hitachi GST
Infineon
Kingmax
Leadtek
nVidia
Sapphire
Silverstone
Soltek
Spire
TerraTec
Western Digital

(c) 1999-2008 :: PC Ekspert Team :: Sva prava pridrzana. ISSN 1334-2940