Sub, 11.02.2012.

RSS feed

 Novosti
Lenovo objavio financijske rezultate
·····················································
Intel Solid-State Drive 520
·····················································
G.Skill Ares
·····················································
Emilio Ghilardi odlazi iz AMD-a
·····················································
ASUS DRW-24B5ST
·····················································
AMD Financial Analyst Day
·····················································
Otvoren prvi Lenovo Exclusive Store u Hrvatskoj
·····················································
Shuttle XPC Barebone SZ68R5
·····················································
AMD Radeon HD7950
·····················································
Na tržištu novi Core i5 desktop i Celeron mobilni procesori
·····················································
ASUS HD 7970 DirectCU II
·····················································
Bill Gates uručio stipendije hrvatskim studentima
·····················································
AIDA64 v2.20
·····················································
Nikad slabija prodaja Atoma
·····················································
AMD Opteron 6200 serija osvaja nagrade

 Članci
G.Skill RipjawsZ F3-14900CL9Q-16GBZL - overclockerski san ····················································· SteelSeries premium igrača oprema – za gamere samo najbolje ····················································· Hitachi Touro Desktop 3TB/To & Mobile 500GB/Go - backup preko USB 3.0 ····················································· ASUS Radeon HD7970 - nova single-chip kraljica ····················································· Test MSGW X79 konfiguracije ····················································· Fractal Design Arc, Core 3000, Define Mini i Define R3 ····················································· Seasonic M12II Bronze 750W i Thermaltake Toughpower XT Platinum 1275W – dvojac iz budućnosti ····················································· Noctua NF-F12 Focused Flow test ····················································· Canyon X-Ray Messenger Bag, CNL – MS007X miš & CNL – HP03X slušalice ····················································· AMD Graphics Core Next & Southern Islands
 Download
Catalyst 11.12 Vista i 7 driveri + CCC (64-bit) ····················································· Catalyst 11.12 Vista i 7 driveri + CCC (32-bit) ····················································· Catalyst 11.12 WinXP driveri + CCC (64-bit) ····················································· Catalyst 11.12 WinXP driveri + CCC (32-bit) ····················································· ForceWare 280.26 WHQL Vista i 7 za GF serije 6, 7, 8, 9, GT200, GT400 i GT500 (32-bit) ····················································· ForceWare 280.26 WHQL Vista i 7 za GF serije 6, 7, 8, 9, GT200 i GT400 (64-bit) ····················································· ForceWare 280.26 WHQL WinXP za GF serije 6, 7, 8, 9, GT200, GT400 i GT500 (32-bit) ····················································· ForceWare 280.26 WHQL Vista za GF serije 6, 7, 8, 9, GT200, GT400 i GT500 (64-bit) ····················································· GPU-Z v.0.5.3 ····················································· CPU-Z v1.57.1
Članci  
    Kategorije         Svi članci         Top hardware         Pretraživanje    

Computex 2008 - 3. dio
20.08.2008.
    « Prev  : Stranica 1 od 3 :  Next »      By ::  Krešimir Matanović 
- Albatron, Biostar, Gainward i Galaxy -
Albatron

Albatron je na svom štandu izložio čitavu proizvodnu liniju grafičkih kartica, koje su sve pogonjene sa Nvidija grafičkim čipovima. Uz grafičke kartice prikazali su i matične ploče, a trenutni fokus im je na industrijskim Mini-ATX matičnim pločama. Uz to imaju i ploče za desktop računala no čini nam se kako u tom segmentu malo kaskaju za konkurentima. Ono što nigdje drugdje nije moguće vidjeti su PCI grafičke kartice sa GeForce 8 serijom grafičkih čipova, Albatron očito ima tržište i za ovakve proizvode.

Svakako najveća zanimljivost je bio monitor osjetljiv na dodir. Za razliku od ostalih ovakvih proizvoda koji koriste mjerenje kapaciteta za detektiranje pokreta, ovaj koristi mjerenje otpora. Tehnologija je jeftinija i omogućuje korištenje monitora velikih dijagonala. Isprobali smo ga kako radi u Google Earth aplikaciji i moramo priznati da nam se svidio.

Odnedavno proizvode i Tablet PC-je pa su tako izložili jedan od modela sa 7" ekranom osjetljivim na dodir i pogonjenim ARM 9 procesorom. Operativni sistem je Windows CE6.0, težina uređaja je 343 grama a baterija traje do 6 sati.

 

Biostar

Tajvanski Biostar je sve cjenjeniji kod naprednih korisnika i overclockera zbog svojih odličnih matičnih ploča iz T-Power serije. Na štandu su izložili cjelokupnu ponudu, u koju spadaju i grafičke kartice sa Nvidijinim grafičkim čipovima, te industrijske matične ploče.

Nama najzanimljivija je svakako bila najnovija T-Power matična ploča bazirana na Intelovoj P45+ICH10R logici. Izloženi model je podržavao DDR2 memoriju, a DDR3 model je bio u najavi.

 

Gainward

Gainward se sa svojim proizvodima sakrio u Grand Hyatt hotelu a njihov najzanimljivi eksponat je bio sakriven u računalu na kojemu se vrtio Crysis. Sakrivena od pogleda je bila tada još nepredstavljena GTX280 kartica. Isprobali smo performanse u Crysisu i bili sasvim zadovoljni viđenim. Framerate je bio dobar i pri najvišim postavkama.

Na jednom od stolova u hotelskoj sobi postavili su sve modele GeForce kartica koje imaju u ponudi. Sve krase hladnjaci koji su Gainwardov proizvod. Ono što na Computexu nismo znali je da će brzo nakon sajma početi proizvoditi kartice sa AMD/ATi čipovima.

 

Galaxy

Hong Kongški Galaxy je jedna od firmi koja je još isključivo vjerna Nvidiji, a na njihovom smo štandu po prvi puta vidjeli GTX260 i GTX280 te 9500GT modele. Naravno, fotografirati nismo smjeli kao ni iznostiti detalje koje smo tamo saznali.

Izložili su cijelu paletu grafičkih proizvoda, a posebno mjesto je zauzimao 9600GT model sa pretjeranih 2GB grafičke memorije. Uz grafičke kartice proizvode i TV Boxeve, te matične ploče. Izložili su i 790i Ultra matičnu ploču koja nam je jako nalikovala XFX-ovom modelu.



 « Prev  :  Skoči na  :  Next »  
::  Isprintaj članak  ::  Vaš Komentar  ::  Top 





  Anketa
Na matičnu ploču trošim...
...500 - 1000kn.
...1000 - 1500kn.
...1500 - 2500kn.
...manje od 500kn.
...više od 2500kn.


  VI&MI
  » Pišite Nam!


  Worldwide
Suradjujemo sa:

ABIT
Albatron
AMD
AOpen
Apacer
ATi
Chaintech
Club3D
Cooler Master
Connect3D
Corsair
EPoX
Gainward
Gigabyte
Hitachi GST
Infineon
Kingmax
Leadtek
nVidia
Sapphire
Silverstone
Soltek
Spire
TerraTec
Western Digital

(c) 1999-2012 :: PC Ekspert Team :: Sva prava pridrzana. ISSN 1334-2940