acer_nitro_v17_be_1

Prije godinu Acer je malo presložio nazive svojih prijenosnika kako bi jasnije istaknuo jače i gamerski orijentirane modele prijenosnika. Nitro serija predstavlja gornji srednji segment, a V17 – Black Edition koji nam se našao na stolu predstavlja najopremljeniji 17″ Nitro na našem tržištu pa smo mu tijekom testiranja od milja tepali crni princ iz Acera.

acer_nitro_v17_be_2

Jedna od prvih stvari koju ćete primijetiti jest da prijenosnik nije previše upadljiv i, barem izgledom, vrlo dobro skriva sve što se nalazi u njemu. Poklopac ekrana nas je iznenadio na dodir, kao da je kompletan poklopac gumiran – Acer tehnologiju naziva soft touch NIL.

acer_nitro_v17_be_3

Sve u svemu dojam kvalitete izrade je sasvim solidan. Razina uvijanja poklopca potpuno je u skladu sa do sad testiranim 17″ prijenosnicima. Naravno nije na razini kompletno aluminijskih modela koju su se našli na stolu, ali radi se o više nego solidnoj kvaliteti.

acer_nitro_v17_be_4

Spomenuli smo da se radi o najopremljenijem Nitru na našem tržištu pa da spomenemo i neke od specifikacija, s obzirom da se Acer potrudio informirati nas šumom naljepnica :)

acer_nitro_v17_be_5

Odmah po paljenju možete zamijetiti 17″ 4K ekran, da, dobro ste pročitali, 4K na svega 17″. Ostatak specifikacija je jednako impresivan, a čine ga i7 6700HQ, 16GB DDR4 memorije, GTX 960M, BluRay optički uređaj, 256GB M.2 (SATA III) SSD, pozadinski osvijetljena tipkovnica, itd. No, zadržimo se još malo na kućištu.

acer_nitro_v17_be_6

Okvir ekrana kao i palmrest napravljeni su od matirane plastike koja nije pretjerani magnet za otiske. Samo kućište je čvrsto i prilikom korištenja nismo uočili neugodna savijanja. Tek uporabom prekomjerne sile uspjeli smo doći do uvijanja, ali škripanja nije bilo. Sve u svemu solidan posao, kakav se očekuje u prijenosniku ovog cjenovnog ranga. Nama se dizajn čistih linija svidio primarno zbog svoje neupadljivosti.

acer_nitro_v17_be_7

Ekran je predivan. Iako pomoću riječi predivan vam nismo rekli apsolutno ništa ista ga najbolje opisuje, barem u onim aplikacijama koje adekvatno riješen scalling. Iako je situacija na Windowsima 10 puno bolja no što je bila na 8.1 i prijenosnicima s kojima smo se susreli u prijašnjim recenzijama. Aplikacije još uvijek dosta kaskaju. Iako moramo reći da sve nativne Windows aplikacije izgledaju besprijekorno.

Proizvođač panela je AU Optronics, a model je B173ZAN01.0, radi se o IPS panelu koji pokriva 90% AdobeRGB spektra. Ono što je naše netrenirano oko je primijetilo su nešto zasićenije boje no što smo navikli, pogotovo kod narančaste i plave.

acer_nitro_v17_be_8

Otvaranje prijenosnika moguće je odraditi s jednom rukom bez držanja donjeg djela kućišta. Nosači ekrana dobro drže ekran u položaju koji želimo i nema praznog hoda prilikom namještanja, ali svejedno bismo htjeli da je otvaranje nešto teže. S obzirom da iskustvo nalaže da su mekaniji mehanizmi podložniji bržem trošenju.