Kao i svi Accelero proizvodi i ovaj dolazi u prozirnom plastičnom pakiranju kroz koje je proizvod jasno vidljiv. Na gornjoj strani vidimo tri impresivna ventilatora. a bočne nam stranice otkrivaju kako je dizajn kombinacija aluminijskih listova sa toplovodnim cijevima. Sa donje stranice se mogu isčitati svi kupcu relevantni tehnički podaci, kao i grafovi usporedbi sa tvorničkim hladnjakom ATI HD5870 kartice. Accelero Xtreme se inače proizvodi i u verziji za HD5970 kartice, te u običnoj (ne Plus) varijanti za HD5870, kao i u GTX PRO verziji namijenjenoj Nvidijinim karticama. Ima tu i starijih modela, no njih se danas nećemo prisjećati.

Uz sam hladnjak u pakiranju će te naći i kratke upute za montažu i korištenje, set vijaka i podloški, AC naljepnicu, jedan VGA bracket (potreban zbog činjenice da montažom ovoga hladnjaka vaša grafička zauzima tri mjesta) te Molex-to-4-pin adapter sa dva četiri pinska priključka – 7 i 12V. Iz uputa saznajemo kako naš VR001 set za montažu omogućuje instalaciju ovoga hladnjaka na ATI Radeon modele HD5870, 5850, 5830, 4890, 4870, 4850, 4830, 3870 i 3850, te na Nvidijine GTS250, 9800GTX+ i 9800GTX modele. Vidimo kako je Accelero Xtreme Plus pravi multi praktik, no nas ipak najviše zanima kako će ohladiti Gigabyteovu HD5870 karticu u SuperOverclock verziji, te je li bolji od njihovog rješenja. No najprije, opis.

Masivnost ovoga hladnjaka očitava se pogledom na njegove dimenzije – mjeri 290 milimetara u dužinu, 104 milimetara u širinu i 56 milimetara u visinu. Masa je impresivnih 622 grama, čime se opasno približava i najvećim CPU hladnjacima. Glavni je dio hladnjaka bakrena baza povrh koje sjedi masivan alumijiski heatsink. Na bazu je nanesen sloj MX-4 paste u sasvim dovoljnoj količini. S lijeve i desne strane baze/hladnjaka redaju se tanki aluminijski listovi kroz koje kao nosači prolaze toplovodne cijevi – njih ukupno pet. Nalijevo je tih listova manje (18), dok ih je s desne strane ukupno 66. Na aluminijsku bazu je montirana pločica iz VR001 seta, koju možemo zamijeniti čime povećavamo kompatibilnost. Na taj je način Arctic osigurao kompatibilnost i sa grafičkim karticama koje još nisu napravljene. Za sada je moguće kupiti setove VR002 (GTX285, 280, 275 itd.), zatim VR003 (GTX 470 i 465), te VR004 (GTX480). Na aluminijsko tijelo hladnjaka, montirano je plastično kućište/nosač koje sadržava tri 92 milimetarska PWM ventilatora čija se brzina vrtnje kreće između 900 – 2000 okretaja u jednoj minuti. Brzina će automatski varirati ukoliko četiri pinski konektor prikopčamo direktno na karticu, a sami možemo birati između dvije brzine ukoliko ga prikopčamo na priloženi adapter. Ventilatori su ovješeni kako bi se eliminirao prijenos vibracija i buke. Ukupna kvaliteta korištenih materijala, izvedbe te završne obrade je vrlo dobra i tu nemamo nikakvih prigovora.

Montaža hladnjaka je vrlo jednostavna i sastoji se od pritezanja četiri vijka sa stražnje strane kartice. Mi smo koristili Gigabyteov SOC model koji i nije u potupunosti kompatibilan sa Accelerom. Za početak imali smo problem što je kabel četiri pinskog konektora prekratak i nije ga moguće prikopčati na PCB, nego je potrebno koristiti dodatni adapter čime gubimo PWM funkcionalnost. Na referentnim modelima takvih problema neće biti jer je konektor bliže. Drugi problem su bili PCIe Power konektori koji su smetali oklopu hladnjaka, čime je otežano i prikapčanje konektora. Na referetnim modelima nećete naići niti na ovaj problem jer su konektori orijentirani na stražnju stranu kartice, a ne na gornju kao kod ove Gigabyteice. Masa i dimenzije ovoga hladnjaka osiguravaju mu TDP od 250W što je sasvim dovoljno za obuzdavanje ove kartice, no isto tako znatno povećavaju ukupne dimenzije kartice. Prvi problem na koji bi mogli naići je ukupna dužina koja raste na 32 centimetra, a drugi debljina koja je sada 3 slota (oko 5.5 cm). Bilo kako bilo, nadamo se da će opravdati ove dimenzije dobrim performansama.

Uz hladnjak, Arctic nam je poslao i svoju novu MX-4 pastu koja je zamjena za dosadašnju MX-3. MX-4 dolazi sa novom pobljšanom formulom i deklariranom osam godišnjom trajnošću. Proizvođač navodi kako je jednostavna za nanošenje, kako ima optimalnu termalnu vodljivost te niski termalni otpor. S obzirom da među sastojcima paste nema metala ona ne provodi struju i nije kapacitivna. Proizvođač navodi i tehničke karakteristike kao što su termalna vodljivost – 8.5W/mK, viskozitet- 870 poisea i gustoća – 2.5 g/cm3. Pasta dolazi u obliku šprice, a ukupna masa sadržaja je 4 grama. Kakve su performanse ove paste u odnosu na neke konkurentne proizvode provjerili smo testiranjem.