Asus E35M1-I Deluxe – bogatstvo opreme
Datum objave 27.03.2011 - Krešimir Matanović
Rezultati testova - 1.do
3DMark Vantage |
![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Score | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Za početak sintetika. Asusica u startu ima nešto više rezultate čemu doprinosi i viši takt radne memorije. Overclocking donosi lijep pomak, pa će biti zanimljivo vidjeti kako se ovo odražava na ostale benchmarke i pogotovo igre.
PCMark Vantage |
![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||
Score | |||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Ponovno ista situacija kao i kod 3D Marka, podizanje APU-a s 1.6GHz na 1.76GHz donosi solidan napredak i u svakodnevnim zadaćama.
7-Zip |
![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Score (MIPS) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7-Zipov benchmark donosi čisto skaliranje od 10%, baš koliko je i takt podignut.
MediaConverter7 |
![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Time (s) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Korištenje ATI Streama za video transcoding je nužnost, jer za gotovo duplo ubrzava postupak. Porast overclockingom je oko 10% koristeći procesor, te za oko 6% koristeći ATI Stream, odnosni grafičku komponentu unutar APU-a.
MS Excel |
![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Monte Carlo (s) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Overclockingom smo postupak računanja Monter Carlo simulacije ubrzali za oko 7%. Daleko je to od preformansi desktop procesora, pa ćemo pričekati test dual core Atoma kako bi donijeli potpunu usporedbu.
ViMark |
![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Windows Media | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
QuickTime | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Traditional AVI | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Animated GIF | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ViMark je starija aplikacija koja još uvijek dobro posluži za sirovi benchmark procesora u baratanju multimedijom, a rast overclockingom je i ovdje prosječnih 10% – baš koliko je i takt APU-a rastao.
wPrime |
![]() |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1024M Time (s) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Overclockingom smo ostvarili porast od oko 11% – nije loše.
x.264 Benchmark |
![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||
Score (fps) | |||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Rast performansi je nešto viši od 9%, no vidimo kako je to sve vrlo daleko od dvojezgrenog desktop procesora. Kod ovakvih zadaća APU-i padaju na koljena.
Forum
Objavljeno prije 2 minute
Windows 11 - info, how-to, pitanja, novosti, savjeti...Objavljeno prije 3 minute
Koji mobitel kupiti? - 2. dioObjavljeno prije 6 minuta
Youtube premiumObjavljeno prije 10 minuta
Njuskalo - scamObjavljeno prije 26 minuta
iPhone mobiteli - 2. dioNovosti
Lansiran ASUS Zenfone 12 Ultra: Dodavanje mnogih AI značajki, Snapdragon 8 Elite čip, baterija od 5.500 mAh
ASUS je službeno lansirao vodeći ASUS Zenfone 12 Ultra s nekoliko značajnih nadogradnji u hardverskoj konfiguraciji u usporedbi sa svojim prethodnikom, ASUS Zenfone 11 Ultra. Ovaj model pametnog telefona također je opremljen mnogim korisnim... Pročitaj više
ASUS-ov prvi gaming pametni telefon sa sufiksom FE
Asus je upravo predstavio ROG Phone 9 FE, jeftiniju verziju vodećeg ROG Phone 9. Unatoč smanjenju nekih parametara u usporedbi sa standardnom verzijom, ROG Phone 9 FE i dalje zadržava osnovne značajke za igrače. ROG Phone 9 FE posjeduje Sam... Pročitaj više
Samsung je počeo prodavati S Pen olovku, ali….
Galaxy S25 Ultra bio je jedini pametni telefon u liniji koji je dobio podršku za S Pen. Međutim, ove godine olovka je izgubila ugrađeni Bluetooth Low Energy (BLE) i bateriju, iako je cijena ostala ista - 49.99 dolara. Dostupna je u crnoj... Pročitaj više
RTX 3060 i RTX 4060 postale su najpopularnije grafičke kartice na Steamu početkom 2025. godine, a 4K je još uvijek nišna priča
Valve je sažeo rezultate siječnja i ažurirao hardversku statistiku na Steamu. Lider među grafičkim karticama ostaje RTX 3060 - na njemu igra 5,06% korisnika. Međutim, njegova popularnost pala je za 0,82% tijekom mjeseca. Na drugom mjestu je... Pročitaj više
IP66, IP67, IP68, IP69: koja je razlika između njih
IP kod je kratica za Ingress Protection/International Protection. Prvi broj nakon ovih slova označava zaštitu od prašine i čvrstih predmeta koji ulaze u uređaj. Ima gradaciju od 0 do 6. Druga brojka je stupanj zaštite od vlage (slatka voda)... Pročitaj više
Sve novosti