asus_striker_platinum_1 asus_striker_platinum_2

S obzirom da je Striker Platinum pripadnica Republic of Gamers obitelji proizvoda dolazi u prigodno obojanoj i dizajniranoj kutiji pa ju kupci odmah na prvi pogled mogu uočiti na polici. Ovdje je riječ o kartici koja je ugrubo rečeno polovica MARS modela, no ne po dimenzijama nego po broju grafičkih procesora. Na stražnjoj strani kutije možemo vidjeti kako je ova GTX760 kartica opremljena moćnim rashladnim sistemom koji se sastoji od DirectCu II hladnjaka sa 10 mm toplovodnim cijevima, MOS hladnjaka, stražnje aluminijske ploče, i CoolTech ventilatora.

asus_striker_platinum_3 asus_striker_platinum_4

Kada otklopimo gornju stranicu imamo detaljniji uvid u tehnologije ove kartice, a tu su i podaci o prosječno 10% višem framerateu nego kod referentnog modela zbog tvorničkog overclockinga, zatim 20% hladnijem radu, hibridnom dizajnu ventilatora, ROG indikatoru opterećenosti, te DIGI+ VRM osam faznoj napojnoj jedinici. U bundleu se nalazi medij sa upravljačkim programima i aplikacijama (GPU Tweak, Streaming itd.), upute za korisnike, jedan SLI mostić te jedan napojni adapter.

asus_striker_platinum_5 asus_striker_platinum_6

Kartica je na najdužem dijelu duga 28.5 cm, a zbog nepravilnog oblika pokrova hladnjaka i masivne toplovodne cijevi se čak 3 centimetra izdiže iznad PCB-a. Debljina je unatoč masivnom hladnjaku zadržana na dva slota. Pod plastičnim crveno-crnim pokrovom se nalazi klasičan DirectCU II hladnjak koji kombinira direktan dodir debelih 10 mm toplovodnih cijevi na grafičkom procesoru sa dugačkim aluminijskim hladnjakom s gusto postavljenim listovima. Dodatno se na VRM dijelu nalazi maleni aluminijski heatsink. CoolTech ventilatori su hibridnog dizajna što pospješuje odvođenje topline sa hladnjaka te smanjuje skupljanje prašine. Uz to su i vrlo tihi u radu. Na vrhu se kartice nalazi ROG natpis koji mijenja boju u odnosu na opterećenje.

asus_striker_platinum_9 asus_striker

Na Striker kartici se nalazi jedan GK104 procesor koji ima 1152 CUDA jezgri ili shadera, a oni na njoj rade na vrlo visokih 1.085 MHz osnovnog takta i 1.150 MHz u boostu (referentna Nvidijina kartica radi na 980/1.033 MHz). Ipak, pregledom GPU-Z loga utvrdili smo kako kartica u većini slučajeva radi na 1.215 MHz, sa tek povremenim spuštanjem na 1.184 MHz kod najzahtjevnijih naslova koji izvlače maksimum iz kartice veliku većinu vremena – Crysis 3 je jedan takav. Što se memorije tiče nje ima 4GB, radi na 1.252 MHz, odnosno 6.008 MHz efektivno, a sa CPU-om komunicira preko 256-bitne sabirnice. Posebnost kartice je osam fazna napojna jedinica sa Digi+ kontrolerom, te japanskim Nichicon GT crnim kondenzatorima koji imaju životni vijek od 10.000 sati.  Na gornjoj strani PCB-a se nalaze i mjerne točke napona za ekstremne overclockere.

asus_striker_platinum_7 asus_striker_platinum_8

Referentna GTX760 kartica ima TDP od 170 W, a kod ove je to svakako puno više. Uz 75 W koje dobiva putem PCIe 3.0 utora, još ima jedan 6-pinski (75 W) i jedan 8-pinski (150W) dodatni konektor. To znači kako je ukupna snaga koju može “povući” 300 W pa ima dovoljno mjesta i za overclocking. Video izlaze čine jedan DVI-I i jedan DVI-D konektor, te po jedan HDMI i Display Port. Kartica standardno podržava i SLI konfiguraciju, a tu je i podrška za DX11.1 i OpenGL 4.3 API-e, te 3D Vision, 3D Vision Surround, CUDA i PhysX tehnologije. Asus uz karticu isporučuje i svoju GPU Tweak aplikaciju s kojom smo se poigrali prilikom overclockinga. GPU Tweak Streaming je aplikacija koja omogućuje dijeljenje trenutne akcije na ekranu u realnom vremenu.