Za 3D igranje, uz ovakav monitor potreban vam je i 3D Vision kit, računalo opremljeno Nvidia grafičkom karticom (podržani su modeli od 8800GT, 9600GT, 9800GT prema novijima) i Vista/7 operativni sistem. Za 3D Vision kit se kao što smo rekli pobrinuo Asus koji ga bundla zajedno sa monitorom. Kit se sastoji od 3D active shutter naočala, IR predajnika koji se putem priloženog USB kabela spaja na računalo, te još jednog USB kabela putem kojega punite bateriju u naočalama. Baterije u naočalama traju i do 20 sati igranja što je sasvim pristojna autonomija. Uz kabele, dobiti će te i dodatne dvije gumice za nos, košuljicu za naočale, krpicu za čišćenje naočala, korisničke upute i CD sa upravljačkim programima. Same naočale su dovoljno ugodne za nošenje, čak i ako ispod njih nosite optičke naočale. Na njima se nalazi tipka za paljenje i mini USB konektor koji služi za punjenje baterija. Naočale se koriste isključivo u kombinaciji sa 120Hz (ili 100Hz) LCD monitorima kako bi mogli vidjeti 3D sliku u punoj rezoluciji (podržane su 1680×1050 i 1920×1080). Pomoću ovakvih naočala sa aktivnim zatvaračem i lećama sa tekućim kristalima korištenim u kombinaciji sa 120Hz monitorima moguće je u igrama, filmovima itd., stvoriti iluziju trodimenzionalne slike tj. dubine prostora. Svaka leća sa tekućim kristalima ima mogućnost aktivne promjene stanja iz prozirne u tamniju (puštanjem struje u nju), što se događa u suradnji sa IR predajnikom, grafičkom karticom i brzinom osvježavanja slike na ekranu. Svako oko tako vidi točno onu sliku koja mu je namijenjena. Tim efektom se dvije fazno pomaknute slike na ekranu, u našem mozgu stapaju u jednu i kreiraju iluziju dubine prostora, tj, 3D efekt. Preko Nvidijinog IR odašiljača moguće je i putem kotačića povećavati dubinu prostora, tj. razmicati dvije 60Hz slike još više jednu od druge.

Instalacija hardvera je vrlo jednostavna, a kroz nju vas vodi interaktivna instalacija korak po korak. Nakon instalacije upravljačkih programa za IR predajnik, potrebno je proći i dio u kojem testiramo ispravnost hardvera i vlastitih očiju/mozga :) Odmah nakon toga možemo početi sa igranjem. Nvidija na svojim stranicama navodi ogroman broj igara (njih oko 400) koje su podržane u većoj ili manjoj mjeri. Kompatibilnost sa igrama se može provjeriti unutar Nvidia Control Panela, ali i samim pokretanjem bilo koje igre. Softver će vas upozoriti da li je igra podržana i ako je koji su poznati problemi sa prikazom, tako da odmah znate što vas očekuje. Mi smo isprobali nekoliko naslova među kojima su se najbolji pokazali NFS: Shift, Bad Company 2, Modern Warfare 2, Borderlands i Starcraft II. U Shiftu nas je ponajprije oduševila dubina prostora kokpita automobila, a manje dubina vanjštine (staze, objekata oko staze itd.). BC2 donosi lijepu dubinu kompletnog prostora, a poseban je gušt u 3D-u gledati oružje koje nosite. Lošiji su bili Flight Simulator X (nečitke brojke u kokpitu, nečtiki meniji itd.), H.A.W.X., Test Drive: Unlimited i FarCry 2. I na kraju, na našu veliku žalost smo otkrili da igre tipa Euro Truck Simulator, UK Truck Simulator itd. uopće nisu podržane :( Što se tiče igranja u 3D-u ne možemo reći da smo u potpunosti oduševljeni, no to je ionako naš subjektivan dojam. Svatko bi naravno trebao isprobati 3D igranje prije nego donese konačnu odluku. Ono što je bitno je da zdravstvenih problema (vrtoglavica, glavobolja) nismo imali, na što se neki ljudi žale. Mozak se vrlo brzo privikne na dubinu prostora i jedino bi trebalo izbjegavati nagle promjene dubne koje je moguće vršiti preko IR odašiljača.

Sve u svemu, Asus je korisnicima ponudio kompletno rješenje za 3D igranje koje neće oduševiti one najprobirljivije, ali za iznos koji se traži za ovaj komplet (od 450 do 500 € u Njemačkoj), možemo reći da je ponuda sasvim fer jer samo naočale zasebno koštaju i do 120 €. Stoga, svi koji se želite igrati u 3D-u a ne smetaju van navedeni nedostaci samog monitora i tehnologije slobodno navalite.