Jedan pogled na ambalažu navedenog napajanja otkriva neke od glavnih značajki novog GS800 modela poput izmijenjenog dizajna, selektivnog trobojnog osvjetljenja, nove polupasivne regulacije brzine 140mm ventilatora, 80Plus Bronze certifikata, ukupne snage na svim railovima, te još poneka manje bitna informacija.

Glavne značajke:

  • Jedinstveni +12V rail – maksimalna kompatibilnost s najnovijim hardverskim komponentama
  • Pasivan način rada 140mm ventilatora pri nižem opterećenju – omogućava vrlo tih i uglađen rad
  • Selektivno osvjetljenje ugrađenog ventilatora – mogućnost odabira crvenog, bijelog i plavog osvjetljenje, ali i isključivanje LED rasvjete pomoću tipke na stražnjoj strani napajanja. 600W model posjeduje samo dvije opcije  (plavo ili bez osvjetljenja)
  • 80Plus Bronze certifikat – napajanje ostvaruje do 85% efikasnosti ( 115Vac) pri svakodnevnom radu
  • Aktivno ispravljanje faktora snage (PFC) – na vrijednost 0.99
  • Univerzalni ulaz izmjeničnog napona (AC) –mogućnost priključivanja na vrijednosti 100-240V
  • OCP (Over Current Protection), OVP (Over Voltage Protection), SCP (Short circuit protection) i UVP (Under Voltage Protection) – Zaštitni sklopovi u kritičnim situacijama koji omogućavaju siguran rad računala
  • Ugrađeni kondenzatori visoke kvalitete – pružaju beskompromisne performanse i pouzdanost u radu
  • Trogodišnje jamstvo i doživotan pristup Corsair korisničkoj podršci
  • Sigurnosni certifikati – cTUVus, CE, CB, FCC Class B, TÜV, CCC, C-tick

Kako ne bi sve ostalo samo na riječima priloženo je i nekoliko kadrova sadržaja same ambalaže:

Spomenuti sadržaj je relativno dobro zaštićen od eventualnih oštećenja pri transportu, a uz funkcionalnost naglasak je također postavljen i na ekološke materijale koji se relativno lako razgrađuju tj. recikliraju (kartonska ambalaža). Prvi kadar unutrašnjosti kutije otkriva dvije vrste višejezičnih korisničkih uputa (jamstveni uvjeti i osnovne korisničke upute za rad). Naravno uz napajanje (dimenzija 150x86x160mm), unutar kutije se nalazi i mala vrećica sa četiri crna vijka za učvrščivanje samog napajanja unutar kućišta, kao i 10 plastičnih vezica (za ukroćivanje neposlušnih kabela nakon instalacije napajanja unutar kućišta).

Uz sve navedeno dolazi i crni kabel za povezivanje napajanja na napon gradske mreže, a u našem slučaju radi se o malom nesporazumu – naime, primjerak koji smo dobili je došao sa utikačem namijenjenom sjeverno-američkom tržištu. Na sreću, pri ruci se našao rezervni kabel sa drugog računala, a kao što je poznato većina kabela je standardnog oblika (promatrajući kraj koji se spaja na napajanje).

Svi kabeli koji su fiksirani uz napajanje izgledaju pomalo nezgrapno, ali gotovo sigurno umanjuju konačnu cijenu gotovog proizvoda u usporedbi sa modularnim napajanjima. Pod današnjim uvjetima tržišta, gdje je sve podređeno cijeni proizvoda ovo možemo donekle shvatiti i kao plus za određeni krug korisnika.  S druge strane, naravno, ovom odlukom proizvođača se gubi na funkcionalnosti pri instalaciji napajanja, kao i na konačnom izgledu same konfiguracije – nije jednostavan zadatak sakriti toliki broj kabela i usput omogućiti maksimalan protok zraka unutar kućišta. Ukupno gledajući, konektori i kabeli su organizirani na sljedeći način:

Iz tablice se može zaključiti da je dužina kabela sasvim zadovoljavajuća, kao i njihov raspored. Jedina eventualna izmjena bi se mogla načiniti u izostavljanju već pomalo zastarjelih FDD konektora, koji se već zadnjih nekoliko godina relativno rijetko koriste. Druga opcija bi bila njihovo postavljanje na poseban Molex adapter kako bi ih korisnik po eventualnoj potrebi mogao priključivati. Uz navedeno, eventualan dodatak još jednog EPS12V konektora također ne bi bio naodmet, jer kao što je poznato određeni dio modernih matičnih ploča zahtjeva napajanje preko dva spomenuta konektora.

Izgled samog napajanja je pomalo izmijenjen u odnosu na ostala Corsair napajanja – zaobljeni rubovi i odstranjivi plastični plavi okvir uz dominantnu plavo-crnu boju poprilično ističe ovo napajanje od ostalih modela na našem tržištu. Uz navedeno, kvalitetna završna obrada i solidno ukomponirane naljepnice ostavljaju decentni dojam i zapravo nisu podređeni nekakvim slobodnim ekstravagantnim „Gamer“ dizajnom kakav prati velik broj brandova na tržištu.
Na stražnjoj strani je moguće primjetiti dvije vrste prekidača (točnije – jedan taster i jedan prekidač), koji su zaduženi za prekidanje glavnog napona te odabir boje osvjetljenja 140mm ventilatora (ili potpuno isključivanje LED rasvjete).  Primjere rasvjete u tri dostupne boje je moguće vidjeti na slici ispod:

Glavna i najvažnija informacija na svakom napajanju (pa tako i u ovom slučaju) je ona koja reprezentira specifikaciju pojedinačnih i ukupnih snaga, tj. količinu struje koju svaki od railova mora podnijeti pod navedenim uvjetima (40°C).

Osim deklaracije snage i uvjeta pod kojima se ovo napajanje mora koristiti, može se pronaći i niz certifikata i raznih sigurnosnih mjera kojima podliježe ovo napajanje. Kako bi pojednostavnili situaciju, fokus će ostati isključivo na strujno-naponskim ograničenjima:

Raspodjela snage po railovima se bazira na principu modernog AC-DC ispravljanja koji naglasak stavlja na +12V rail gdje je, kao što je vidljivo u tablici iznad, bazirana većina snage ovog napajanja. Bolje rečeno radi se o već poznatom DC-DC principu ispravljanja koji manje railove (+3.3V i +5V) izvodi iz +12V raila/voda. Uzevši ovu činjenicu u obzir nije čudno što ovo napajanje lakoćom može isporučiti svu svoju ukupnu snagu upravo na tom +12V naponu (i to bez ikakvog utjecaja na stabilnost manjih railova). Detaljnija analiza ovog dijela biti će obrađena nešto kasnije (u dijelu teksta koji se fokusira na sekundar napajanja).