U siječnju prošle godine, družili smo se s prvom revizijom ARC kućišta koji nam se od svih tada testiranih najviše svidio zbog odličnih karakteristika hlađenja, dizajna, kvalitete izrade i omjera uloženo/dobiveno. ARC je tada koštao vrlo prihvatljivih 650 kuna, što ga je svrstavalo u srednji tržišni razred koji je vrlo popularan kod korisnika koji slažu moćnije računalo za rad i igru. Zbog izvrsnih karakteristika i mogućnosti ARC je brzo postao popularniji i od razvikanije konkurencije u toj klasi. Ove je godine Fractal Design tržištu ponudio novu reviziju koja je donijela izmjene u dizajnu i funkcionalnosti. Za početak su odbacili ekskluzivnije pakiranje i okrenuli se klasičnoj smeđoj kartonskoj kutiji kakvu poznamo i iz Define serije. Na njoj se može vidjeti slika i specifikacije proizvoda, ali i detaljan pregled svih komponenata od kojih je sastavljeno ovo kućište. ARC Midi R2 je unutar kutije zaštićeno na klasičan način – stiroporom i najlonom.

Po vađenju iz kutije dvije stvari odmah zapnu za oko – na prednjoj je stranici urezani Fractal znak iz prvog ARC-a uklonjen i njega je zamijenio fractal design znak na donjem dijelu mrežice za usis zraka, a lijeva bočna stranica sada umjesto mjesta za ventilator ima prozor. Ostatak dizajna je relativno nepromijenjen. I dalje su tu dva 5.25" mjesta na prednjoj strani, prednja maska je plastična sa alu look-om i zaobljenih je rubova. Stražnja je strana identičnog rasporeda kao i kod originalnog ARC-a. Jedina razlika je što su uklonjene dvije rupe za cijevi vodenog hlađenja koje su se nalazile iznad 140 mm ventilatora. Uz klasičan smještaj napajanja na dnu (maksimalna dužina napajanja je 170 mm ako koristimo ventilator ili 270 mm ako ga ne koristimo), matična ploča dolazi iznad a mjesta za proširenja je sedam u horizontali i jedno u vertikali. Bočne stranice, baš kao i gornja su kao i do sada pričvršćene thumb vijcima te ih se lako uklanja.

Ukupne dimenzije ARC-a se nisu mijenjale pa i dalje broji 230 x 460 x 515 mm u širinu, visinu i dužinu, dok je neto masa oko 10.7 kilograma. Prozor na lijevoj bočnoj stranici zamjenjuje mjesto za ventilator, što je Fractal napravio po zahtjevima korisnika. Šanse da će vlasnik u ovakvo kućište ugraditi moćne komponente su velike, pa će ih jasno htjeti i pokazati zainteresiranima. Unutarnja struktura i po organizaciji i po dimenzijama identična je Define R4 modelu koje je zbog konstrukcije prednjih vrata tek nešto malo duže od ARC-a. Filozofija im se naravno znatno razlikuje jer je Define R4 sa svojom zvučnom izolacijom i prednjim vratima namijenjeno slaganju moćnog ali pri tome i tihog računala, dok je kod ARC-a naglasak stavljen na čim bolju provjetrenost. Oba kućišta naravno imaju izvrsnu zaštitu od prašine pa odabir između dva zapravo samo ovisi o afinitetima kupca.

Pogled na stražnju stranu otkriva identičan layout ARC Midi R2 i Define R4 kućišta. Uz to, i prostor za dva SSD-a, kao i prostor za "routing" kabela je isti (26 mm). Već smo kod testa R4 hvalili jednostavnost montaže, mogućnosti aranžiranja kabela i sve ostalo što olakšava život kupcu pa se to isto odnosi i na ovaj model. Ono što je drugačije u odnosu na stari model je to što sada postoje rupe za montažu dva SSD-a, i kontroler brzine okretaja za tri ventilatora. Kabeli na koje spajamo napajanje i tri ventilatora su dovoljno dugi a brzinu rada je moguće podešavati u tri stupnja napona – 5V, 7V i 12V.

Uz kućište dolazi i sva sila vijaka, matica, odstojnika, antivibracijskih vijaka za tvrde diskove, i vezica za aranžiranje kabela. Sve je tu što kupcu može zatrebati prilikom slaganja računala i tu nema razlike u odnosu na ostala kućišta iz Fractalove ponude. Kabeli za front panel su dovoljno dugački i dosežu sve kuteve ploče. Osim klasičnih F_Panel konektora, tu su i Audio konektori ali i USB 3.0 konektor za ploču koji podržava dva USB3.0 porta koji se nalaze na prednjem (gornjem) panelu. Prisjetimo se, kod starog ARC-a bila su dva USB2.0 i jedan USB3.0 port.