Optički Force M9 dolazi u potpuno zatvorenoj kutiji i manjih dimenzija od one ICE verzije. Već sa slike na kutiji je vidljivo kako miš prati dizajnerske smjernice davno zacrtane M8000 linijom, te kako je Gigabyte tim dizajnom očito pogodio i ergonomske i estetske zahtjeve kupaca. Kutija na vrhu ima prozirnu kopču pa je kao takva idealna za police sa štangicama. Na stražnjoj se strani nalaze bitne informacije o tehnologijama koje podržava, a ono bitno što Gigabyte naglašava je dug život baterija, te činjenica kako ovaj miš može raditi na samo jednoj AA bateriji premda u njega stanu dvije.

Po otvaranju kutije vidimo kako je miš pakiran u plastičnu kutiju u kojoj je smješten u spužvu te na taj način zaštićen od mehaničkih oštećenja. Uz miša u kutiji nismo našli ništa, pa čak ni medij s upravljačkim programima ili baterije. Gigabyte je naše baterije zalijepio za vanjsku kutiju, a vjerujemo kako će retail primjerci to ipak imati drugačije riješeno, jer u kutiji svakako ima mjesta.

Nakon testa M8000 miša prije tri godine, zaključili smo kako nam ergonomija i dizajn odgovaraju, a Gigabyte je kao što vidimo nastavio istim stopama. Nije ovo gamerski miš kao M8000 i njegovi nasljednici, no ergonomija je jednako bitna za sve primjene. Ovaj, baš kao i M9 ICE više odgovara uredskim zadaćama, surfanje webom i sličnim primjenama prvenstveno zbog svoje bežične prirode. Dobro će se snaći i u blizini prijenosnika čiji vlasnik želi miš pune veličine. Ipak, svojom se sjajnom pojavom možda i neće svidjeti svima, a i mi moramo priznati kako više volimo mat boje sa hrapavijom površinom. No, glossy i glatko je u modi pa i Gigabyte prati trend sa ovom kako oni kažu tirkizno zelenom površinom. S donje se stane nalazi prostor za dvije baterije, dvije velike teflonske površine po kojima klizi ovaj miš, prostor u kojem se nalazi izvlačivi USB primo-predajnik (2.4GHz), i tipka za uspostavljenje veze miša s istim. Na gornjoj se strani nalaze klasične dvije tipke sa scroll kotačićem u sredini i DPI tipkom iznad njega. Senzor je kao što smo napisali optički s "nevidljivim" svjetlom, i DPI rasponom od 800, 1200, 1600 i 2000. Bitno za napomenuli je kako hardverske specifikacije senzora idu do 1600 DPI-a, dok je 2000 DPI-a na ovome mišu softverski emulirano.

Odabir DPI osjetljivosti se vrši pomoću spomenute tipke na vrhu, a u kojem od četiri moda se nalazite pratite preko LED-ica smještenih na lijevoj bočnoj strani. Nakon određenog vremena, LED-ice se ugase kako bi dodatno uštedjeli na energiji. Podaci relevantni za optički senzor su i kako ima sampling rate od 3200 fps, i report rate 125 u jednoj sekundi. Dimenzije miša su 126 x 73 x 43 mm u dužinu, širinu i visinu, dok je masa okruglih 100 grama (sa dvije AA baterije oko 150 grama). Kao što smo spomenuli, Gigabyte tvrdi kako sa dvije baterije ima autonomiju od čak dvije godine u standardnoj upotrebi, te kako može raditi i samo na jednoj bateriji što smo i isprobali. Ovo je omogućeno paralelnim spajanjem baterija za razliku od standardnog serijskog. Na bokovima se kao što smo rekli nalaze gumirani jastučići koji pružaju odličan grip. S desne se strane nalazi samo jedna tipka, dok su s lijeve smještene dvije. Pomoću softvera možemo programirati različite funkcije tipaka no one neće biti zapamćene u mišu jer svoje memorije nema.