MSI GeForce GTX1070 Gaming X test
Datum objave 18.07.2016 - Krešimir Matanović
Rezultati testova - prvi dio
3DMark je prvi u nizu testova a ako je suditi po njemu ova će kartica biti nešto jača od GTX980 Ti što je izvrstan rezultat.
I prvi test pokazuje kako je dosta nadjačala GTX980 Ti – za oko 18.5%. Konkurencija trenutno nema odgovor na ovakve performanse, bar kada su single chip kartice u pitanju.
U DX11 testu GTX1070 i ne zaostaje previše za jačim modelom, dok s prijelazom na DX12 GTX1080 dobije krila i rezultat je dosta bolji. Zanimljivo, u ovoj je igri R9 Fury jako blizu.
U ovom starijem naslovu GTX1070 ne bježi puno ispred GTX980 Ti, ali ni konkurenciji iz AMD-a.
COH 2 donosi znatniji odmak nad GTX980 Ti, ali i konkurencijom iz AMD-a. MSI-ev je Gaming X ovdje brži za oko 14.5% od referentne GTX980 Ti.
U Dirt Rally-u je čak za 40% GTX1070 brža od GTX980 Ti – impresivno.
Prijelazom s DX11 na DX12 nema pomaka u performansama, no i to je bolje nego u slučaju R9 Fury-a kojem su performanse pale.
Forum
Objavljeno prije 2 minute
Umjetna inteligencija (AI)Objavljeno prije 4 minute
Privatnost i sigurnost podataka i korisnikaObjavljeno prije 6 minuta
Linux OS - info, how-to, pitanja, novosti, savjeti, problemi...Objavljeno prije 8 minuta
Raspberry PiObjavljeno prije 39 minuta
Serije - dojmovi, komentari i preporukeNovosti
Hoće li fotografije s mobitela izgubiti boju nakon prijenosa na računalo? Osim kompresije i pretvorbe formata, i AI igra veliku ulogu!
Danas, u eri kad svi fotkamo mobitelima, ti uređaji postali su pravi "artefakti" za hvatanje trenutaka života. Kad pogledamo fotku na ekranu mobitela, sve izgleda spektakularno – boje pršte, detalji su toliko oštri da se čini kao da možemo... Pročitaj više
LG lansira 31,5" 4K Swing Smart Monitor, s postoljem na kotačima, s Microsoft Officeom
LG je upravo lansirao Smart Monitor Swing zaslon s postoljem na kotačima, visokom prenosivošću, integriranim s mnogim pametnim značajkama. Ovaj zaslon ima točnu veličinu od 31,5", 4K UHD rezolucija podržava multi-touch za vizualnu interakci... Pročitaj više
USB 2.0: Od "kralja brzine" 2000. godine do trajne ikone nakon 25 godina
Iako je USB 2.0 prvi put predstavljen 2000. godine, trebalo je nekoliko godina da postane stvarno popularan na osobnim računalima. Danas, 25 godina kasnije, još uvijek ostavlja svoj trag kao jedan od najvažnijih tehnoloških standarda za pri... Pročitaj više
Zašto se Samsung odrekao svega kako bi premjestio svoje telefonsko carstvo u Vijetnam?
Samsung je nekoć bio veliki igrač u Kini, ali nakon nekoliko ključnih događaja, tvrtka je odlučila premjestiti proizvodnju pametnih telefona u Vijetnam i druge zemlje. Što se dogodilo? Zašto su se Koreanci odlučili odreći Kine, unatoč tome... Pročitaj više
Digital Realty u Hrvatskoj dobitnik priznanja Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike za unapređivanje zaštite na radu
Digital Realty (NYSE: DLR), najveći globalni pružatelj rješenja za data centre, kolokacije i međusobno povezivanje neovisnih o oblaku i operatoru, dobitnik je još jednog priznanja za unapređivanje zaštite na radu. Riječ je o godišnjem prizn... Pročitaj više
Sve novosti