M2762D Flatron prati kućni dizajn kakav smo vidjeli kod dosta LG-evih monitora, a u nekim detaljima podsjeća i na pojedine Samsungove modele. Nosač na kojem stoji ovaj 27" monitor je elipsastog oblika, te je njegova metalna konstrukcija obložena sjajnom crnom plastikom. Ista takva sjajna crna plastika poslužila je i za ostatak kućišta monitora, s dodatkom zaobljene prozirne (crvenkaste) plohe na donjem rubu monitora. Tipke osjetljive na dodir postavljene su na desnom dijelu ispod ekrana, a dovoljno su pregledne i jednostane za korištenje. Sa stražnje se strane nastavlja sjajna plastika kućišta (zbog čega je ovaj monitor vrlo komplicirano slikati, pa smo gornje dvije slike posudili sa službenih stranica), u čijem se srednjem dijelu nalaze konektori kojima M2762D obiluje. Ukupno gledavši, monitor ima privlačan dizajn a kvaliteta izrede i korištenih materijala je sasvim u skladu s cijenom. M2762D podržava Full HD (1920x1080p) rezoluciju, ugrađen ima DVB-T (MPEG4) tuner, te podržava SRS TruSurround HD tehnologiju. Dimenzije monitora s postoljem su 649 x 72x 442mm (Š x D x V), a masa mu je 7.2kg.

Kao što smo spomenuli, ovaj monitor obiluje konektorima pa će time zadovoljiti širok broj korisnika. Na lijevoj se strani nalazi klasična strujna utičnica (strujni AC/DC adapter snage 61,3W se nalazi u kućištu monitora), a u zasebnom desnom odijeljku se nalazi ostatak prilkjučaka. Tu su HDMI, USB, D-Sub (VGA), DVI-D, RS232C, audio in (RGB/DVI), optički diitalni audio izlaz, komponentni video ulazi, kompozitni video ulaz/izlaz, 2x SCART te antenski ulaz za DTV tuner (MPEG4). Iznad njih se nalazi još jedan odjeljak sa drugim HDMI ulazim te priključkom za PCMCIA karticu. Stvarno raznolik broj priljkučaka, a jedino što fali za puni dojam je DisplayPort. M2763D ima ugrađena dva zvučnika snage po 5W, a kao što smo napisali u ograničenom području podržava i SRS TruSurround HD. Ono što nikako ne zadovoljava je činjenica da uz monitor LG daje samo jedan VGA!? kabel i audio kabel – vrlo siromašno.

Daljinski upravljač je standardnog LG dizajna, s logički raspoređenim tipkama i na njega velikh zamjerki nemamo. Ako bi cjepidlačili onda bi voljeli da su tipke malo kvalitetnije, no u ovome cjenovnom rangu je to iluzija. Uz osnovne tipke za kontrolu TV-a, glavna će tipka biti i ona za izbor izvora signala, jer je vjerojatno kako će te ga koristiti i kao TV i kao monitor. U donjem se dijelu nalazi i tipka kojom je moguće ugasiti plavo LED osvjetljenje koje signalizora rad monitora, a nalazi se u prozirnoj letvici na donjem desnom kutu ispod ekrana. Kako bi TV primio komandu daljinskog upravljača nije nužno usmjeriti ga direktno prema prijemniku koji se nalazi lijevo ispod ekrana.

M2762D ima TN LCD matricu dijagonale 27" (68,58cm) i formata 16:9. Maksimalna je rezolucija 1920×1080 piksela, uz svjetlinu od 300 cd/m2 i omjer dinamičkog kontrasta 50000:1. Tipično vrijeme odziva matrice je 5m/s, a deklarirani kutevi gledanja su 170/160°. Broj boja koje može prikazati je 16.7M, a da ne bi dolazilo do velike refleksije primjenjena je Anti Glare obrada površine. Refleksija ipak nije u potpunosti uklonjena no reducirana je na prihvatljivu mjeru. Kvaliteta slike je sasvim u prosjeku klase i cjenovnog razreda u kojem se ovaj uređaj nalazi. TN matrica ima svoja ograničenja i njih trebamo biti svjesni prilikom kupovine. Meni uređaja je pregledan i sadržava manje više sve potrebno za rad. Od vrha prema dolje u meniju prolazmo kroz Podešenje signala TV programa, podešenje sprikaza slike, zvuka, vremenskog timera, opcija (jezik menija, audio jezik, jezika podtitlova, opcije za osobe sa otežanim sluhom itd.), zatim sistema zaključavanja (sistema, kanala, programa, roditeljska zaštita itd.), dijela za odabir ulaza signala te USB opcije (Photo i Music liste).

Oštrina prikaza je prilikom gledanja TV signala solidna sve dok je slika statična, a u bržim je scenama zamućenija i naporna za gledanje. Pozadinsko je osvjetljenje dobro i ravnomjerno raspoređeno. Prikaz boja nije nešto čime se ovaj uređaj može pohvaliti – daleko je to od monitora IPS ili PVA matrica, no za jedan TN je to ipak solidno. Automatski način podešavanja slike ili odabir jednog od preddefiniranih je dovoljan za gledanje TV-a, no kod rada na računalu potrebno je ručno prilagoditi parametre. Mrtvih ili polumrtvih piksela nije bilo, a evo kako ih LG definira u svrhu ostvarivanja garancije: "Svijetli ili tamni podpikseli mogu se pojaviti na zaslonu prilikom proizvodnje LCD panela ukoliko premaz ili sloj tekućih kristala ne radi kako bi trebao tijekom korisnikove uporabe LCD monitora, no to ne utječe na samu funkcionalnost LCD panela. Dakle, nekoliko tamnih ili svijetlih podpiksela ne smatra se kvarom. Zamjena LCD monitora može se zatražiti ukoliko broj tamnih ili svijetlih piksela unutar jamstvenog roka premašuje dopušten broj prikazan u tablici 2."

Prikaz slike u Windowsima je zadovoljavajuć preko DVI kabela, dok je preko HDMI-a nešto lošiji. Tek ručnim podešavanjem slike dolazimo do slike koja zadovoljava. Ne možemo poreći da smo radili i na kvalitetnijim TN matricama, no ovaj je LG ipak sasvim u prosjeku klase. Prikaz 1080p sadržaja je svakako najbolja strana ovoga monitora, dok video niže kvalitete (niže od 720p) ne prikazuje u zadovoljavajućoj kvaliteti. Igranje na 1920x1080p zahtjeva malo jači sistem, no tada će te ovim LG-em generalno biti zadovoljni. Ghosting se golim okom ne uočava, a kvaliteta slike u igrama je solidna. Za svakodnevni rad u Office alatima, surfanje web stranicama i slično, monitoru fali malo oštrine prikaza, pa je preporučljiviji za multimediju i gledanje TV programa. Najbolje, tj. cijenu na hrvatskom tržištu smo ostavili za kraj. Nešto malo preko 1.900 kuna s PDV-om nije puno za velikih 27" koji će zadovoljti korisnika prosječnih zahtjeva.