raijintek_rhea raijintek_rhea

Rhea dolazi u kartonskoj kutiji karakterističnoj za sve Raijintekove hladnjake, na kojoj su navedene detaljne specifikacije hladnjaka i ventilatora koji dolazi s njim. Tu je i nekoliko fotografija samog hladnjaka iz nekoliko kuteva. Otvaranjem kutije nas dočekuju višejezične upute za instalaciju, kao i termalna pasta. Za razliku od prethodno testiranih hladnjaka koji su imali univerzalnu instalaciju za sve sockete, Raijintek je promijenio način instalacije čime je ograničio montažu Rhee samo na Intelovu mainstream LGA115x platformu.

Specifikacije hladnjaka Raijintek Rhea:

  • Dimenzije – 93x59x118 mm
  • Kompatibilnost – Intel LGA 1150/1155/1156
  • Heatpipeovi – 3 komada, debljine 6 mm
  • Težina – 250 g (bez ventilatora)
  • Ventilator – 1x 92 mm (800-2200rpm, 33.6 CFM, 27.9 dBA)

raijintek_rhea raijintek_rhea

Najmanji hladnjak iz Raijintekove postave tower hladnjaka, Rhea, dolazi sa HDT ili CDC tehnologijom što znači da heatpipeovi hladnjak direktno nasjedaju na procesor. Nadalje tu je tri „U-type“ bakrena heatpipea promjena 6 mm i ukupno 31 aluminijskih listića. Na gornjem listiću se nalazi ugravirani Raijintekov logo. Sam hladnjak dimenzija je 93x59x118 mm, i relativno male težine od 250 g (bez ventilatora). Za usporedbu, Aidos iz prethodne recenzije je 20 mm viši od ovog. Njegova termalna otpornost iznosi 0.18°C/W (za usporedbu Intelovi stock hladnjaci s bakrenom bazom imaju oko 0.30). Završna obrada baze je vrlo dobra, kao i kod prethodno testiranih Raijintekovih hladnjaka. Otisak paste je zadovoljavajući, odnosno dobar koliko može biti s takvim tipom baze.

raijintek_rhea raijintek_rhea

Zahvaljući svojoj kompaktnosti, nema konflikata sa DIMM ili PCIe utorima. Kao što smo već ranije naveli, Raijintek je izbacio podršku za AMD, kao i Intelov LGA 2011 socket, što znači da Rhea dolazi s podrškom za Intelove LGA 1156, 1155, 1150 sockete. S jedne strane nam je jasno zašto ne postoji podrška za LGA2011 procesore višeg TDP-a, no izbacivanje podrške za široki raspon AMD-ovih procesora, baš i nije. Isto tako, po prvi put vidimo push-pinove na Raijintekovim hladnjacima.  Sve ovo je očito usmjereno u svrhu snižavanja troškova proizvodnje. Inače nismo baš ljubitelji push-pinova budući da neki plastični dijelovi mogu popucati nakon nekoliko skidanja, a i ploča je napetija u odnosu na kombinaciju backplatea i vijaka.

raijintek_rhea raijintek_rhea

S Rheom dolazi 92 mm sleeve-bearing ventilator standardne debljine od 25 mm. Za razliku od crveno-bijele kombinacije kod jačih modela, Raijintek je išao na klasičnu crnu boju jeftinijeg hladnjaka. Na sredini se nalazi Raijintekova naljepnica, dok se sa stražnje strane nalazi naljepnica sa istaknutim radnim naponom – 12 V/0.18 A. Radi se o 4-pinskom PWM ventilatoru koji se vrti od 800 do 2200 okretaja. Pri tome stvara protok od maksimalno 33.6 CFM-a (57.12m3/h), uz pritisak od 1.67 mm/H2O te buku od 27.9 dBA. Očekivani životni vijek trajanja prema proizvođaču iznosi 40.000 radnih sati. Ventilator dolazi predinstaliran na hladnjak, a montiran je metalnim kopčama. Kabel je dugačak 30-ak cm, a sleevan je crnim bužirom. U svom radu se pokazao kao najglasniji od svih ventilatora, pa čak i od Kozutijevog za kojeg smo mislili da će odnijeti atribut najglasnijeg na testu.