Sapphire je za ovaj model pripremio kutiju drugačije orijentacije nego što smo to navikli. Ovaj "toranj" svojom pojavom krasi Ruby, pa će i iz daljine biti jasno kako je riječ o Sapphire kartici. Svi bitniji podaci se nalaze s prednje i stražnje strane kutije, a kartica i bundle se unutar vanjskog omota nalaze u kutiji napravljenoj od recikliranog papira/kartona – zeleni će dakle biti zadovoljni.

S obzirom da je riječ o "jeftinijoj" kartici, bundle nije onako bogat kakav smo navikli gledati kod Sapphireovih jačih modela. U pakiranju će te tako uz karticu naći upute za instalaciju, Sapphire Select Club karticu, CD s upravljačkim programima i aplikacijama (Sapphire TriXX za overclocking), dva Molex-to-PCIe Power adaptera (6-pin) i DVI-to-VGA adapter.

Kartica nema referentni AMD-ov dizajn, već je riječ o Sapphireovom – i po pitanju PCB-a i po pitanju rashladnog sistema. GPU koji pogoni HD6790 nosi arhitekturalna obilježja Barts grafičkih čipova (VLIW5), a donosi 800 stream procesora, 40 teksturnih jedinica i 16 render back-endova (dakle duplo je manje ROP-ova nego kod pune Barts arhitekture – HD6870/6850). Iz ovih je brojeva vidljiva sličnost s HD5770 modelom kojem GPU radi tek na malo višem taktu, no on ima "samo" 128-bitnu sabirnicu i naravno stariju Juniper arhitekturu (između ostalog stariju i manje učinkovitu teselacijsku jedinicu). HD6790 radi na 840MHz, a 1GB memorije koja komunicira preko 256-bitne sabirnice radi na 1050MHz (4.2Gbps efektivno – data rate). Kartica ima TDP od 150W, a za dodatno napajanje su joj potrebna dva 6-pinska PCI-e Power konektora. Rashladni se sistem ove kartice sastoji od aluminijskog hladnjaka kroz čiju bazu a prema aluminijskim listovima prolaze tri bakrene toplovodne cijevi. Sve to hladi jedan 90 mm ventilator, a pokriveno je plastičnom "haubom" ukrašenu kromiranim detaljima. Sa stražnje je strane kartice hladnjak pričvršćen za PCB vijcima čiji otpor reguliraju opruge. Koliko je hlađenje učinkovito, te koliku buku ventilator proizvodi u radu saznat ćemo iz testova.

Sapphire je za razliku od referentnog dizajna koji donosi dva mini DisplayPorta, na ovaj model odlučio postaviti jedan DisplayPort standardne veličine (v1.2). DisplayPort 1.2 kao što znamo između ostalog omogućava propuštanje High bit-rate audio signala. Uz njega tu je i jedan HDMI (v1.4a), te dva DVI-I porta. Standardno, kartica (baš kao i HD6800 serija), podržava Eyefinity, 2-way CrossFireX, Stereoscopic 3D, Eyespeed (UVD 3) i DirectX11 (SM5.0) i Open GL 3.1/3.2 tehnologije. Toliko u opisu, krenimo na overclocking i testove.