Thermaltake Level 10 GT dolazi u ogromnom pakiranju kako bi ga zaštitilo od mogućih oštećenja prilikom transporta. Riječ je kartonskoj kutiji crne boje uz nekoliko istaknutih stvari koje trebate znati o kućištu. Iznad su dvije fotografije – na jednoj se nalazi upravo kućište, a na drugoj fotografija prednjeg dijela automobila. Uzevši u obzir što znamo o prethodniku ovog kućišta, radi se o BMW-u koji je dizajnirao oba kućišta. Nadalje tu je i istaknuti logo USB3.0 standarda što ukazuje kako kućište dolazi sa USB3.0 konektorima za prijenos podataka. Unutrašnjost kutije je dodatno pojačana sa stiroporom, dok je samo kućište zapakirano u krpeni pokrivač crne boje kako bi se zaštitilo od eventualnog grebanja prilikom vađenja.

Specifikacije kućišta Thermaltake Level 10 GT
Tip kućišta Full tower
Dimenzije

584 x 282 x 590 (D x Š x V mm)

Težina 12.7 Kg
Materijal Čelik (SECC)
Hlađenje

1x 200x200x20mm Colorshift fan
1x
140x140x25mm Turbo fan
1x 200x200x30 Colorshift fan

Proširivost 6 komada, debljine 6mm
Podržane matične ploče

micro ATX, ATX, Extended ATX

I/O portovi 2x USB 3.0
4x USB 2.0
1x eSATA
1x HD Audio
* specifikacije preuzete sa službenih stranica proizvođača

U kućištu se pak nalazila kutija s priborom, ili TT Accessory Package. Unutar nje se nalaze papiri kao što su upute za instalaciju, jamstvo i još neki promotivni materijali. Ostatak opreme je uredno raspoređen po plastičnim vrećicama. U prvoj se nalazi produži 8-pinski EPS konektor duljine 10cm koji dobro posluži bilo za produživanje ili radi lakšeg rasporeda kabela te mali zvučnik koji možete preko jednog konektora spojiti na ploču. Koristan dodatak uzevši u obzir da velika većina ploča novijeg datuma dolazi bez zvučnika, a isti ponekad može dobro doći prilikom dijagonostike eventualnog kvara. U idućoj se vrećici nalazi crni plastični nosač koji se jednostavno montira na bočnu stranu kućišta, a služi kao držač za slušalice. U posljednje dvije vrećice se nalazi četiri velike plastične vezice, koje su tu kao ispomoć pri kroćenju kabela, te dvije dodatne vrećice s vijcima. Vijci su tu za montažu svake pojedine komponente u kućište, a imaju crni finiš, lijep dodatak.

Prije svega ćemo ukratko spomenuti malu povijest stvaranja ovog (ili ove verzije) kućišta. Naime, ideja za sličnim dizajnom se rodila još davne 2009. godine kada je Thermaltake predstavio svoje revolucionarno "modularno" kućište pod nazivom Level 10. Dotično je ponosno nosilo OCA naziv, što označava Open Compartment Architecture, što znači da je svaka komponenta bila zasebno zatvorena u svojem kućištu, i kao takvoj se moglo pristupati lako brzo i jednostavno. Dotično kućište je kompletno bilo napravljeno od aluminija, dok je za sam dizajn istog bila upravo BMW grupa USA. Uz čitav revolucionaran dizajn kojim se kućište ponosilo, imalo je i BMW-ov "pečat" što je sve zajedno u kombinaciji garantiralo paprenu cijenu. Zaista je tako i bilo. Kućište je prodano u limitiranom broju primjeraka, a cijena istog se kretala od oko 6 000 kuna, u domaćim dućanima.

Kućište se po toj cijeni naravno pokazalo kao promašaj po pitanju isplativosti, tako da se u skladu s takvim razvojem događaja stvorila ideja za stvaranjem, dizajnom sličnog ali cjenovno znatno jeftinijeg kućišta. Tako da smo ovaj put dobili (uvjetno rečeno) cjenovno isplativiju verziju slavnog Level 10 kućišta, a to je upravo Level 10 GT. Kao što iz gore navedenih fotografija imate prilike vidjeti, radi se o naizgled sličnom kućištu njegovom prethodniku, ali je funkcionalnost nažalost ostala na razini običnih kućišta. Level 10 GT je napravljen od čelika, a maska i ostali detalji su napravljeni od tvrde plastike. Hladni tuš razočarenja. Kućište po cijeni od preko 2000 kuna, a aluminija ni u tragovima :). Samim izbacivanjem aluminija iz jednadžbe ovo kućište je znatno opalo po pitanju atraktivnosti koju na slikama može izvući samo dobar photoshop (jedan od razloga zašto smo gore u tekstu ubacili službenu fotografiju kućišta). Pojam ljepote i dobrog dizajna je svakako subjektivna stvar svakog čovjeka tako da ćemo se tog pojma probati ne doticati u ovom članku, te osvrnuti na ono najvažnije – funkcionalnost i konstrukciju samog kućišta. Prednja se stranica inače drži na dvima šarkama koje omogućava njeno otvaranje i zatvaranje neometano. Koliko god ovo naizgleda bilo praktično, to i nije baš "najzdravije" kada kućište polegnete na radni stol i počnete s ubacivanjem komponenti. S obzirom da je riječ o relativno krhkom sistemu, stavili smo nešto ispod stranice kako se ne bi držala na šarkama punom težinom. Nadalje, na prednjoj stranici kućišta možete vidjeti prostor za četiri 5.25" uređaja. Njihove se maskice iznimno lako skidaju pošto imaju klipiće sa svake strane, čijim se stiskanjem poklopci lagano vade van. Nadalje, tu je i prostor za jedan 3.5" kojem se dostupa na isti način kao do 5.25" uređaja. Odmah lijevo od njega se nalazi i jedna od bravica za zaključavanje. Odmah ispod se nalazi pet vidno označenih mjesta za hard diskove, odnosno za 3.5" ili 2.5" hard diskove.

Prelazimo na stražnju stranu kućišta. Na samom se vrhu nalaze tri gumirane rupe koje su tu u slučaju dodavanja vodenog hlađenja, pa u svrhu provlačenja cijevi bez potrebe rješenja iz kućne radinosti. Ispod se nalazi prostor za backpanel limić matične ploče. Desno od njega se mjesto za 120, odnosno 140mm ventilatore. Ispod njega se nalazi prostor za do osam dodatnih kartica, a za koje je predviđen i sistem za fiksiranje preko thumbscrewova, ali i dodatnog limića koji bi tu trebao dobro doći u slučaju težih grafičkih kartica. Nadalje, tu je mjesto za jedno napajanje, koje je izvedeno tako da se zrak kućišta i zrak napajanja ne spajaju, odnosno napajanje izvlači zrak sa dna kućišta, a izvlači ga van kroz sebe. Pored prostora predviđenog za ventilator napajanja, nalazi se i prostor za još jedan ventilator. Za oba je predviđen jedan veliki pozadinski filter za prašinu. Budući da je riječ o full tower kućištu, mjesta neće dostajati. Bilo da imate E-ATX matičnu ploču ili ekstra dugu dual-GPU grafičku karticu kao što je HD6990, problema po pitanju prostora neće biti. Dapače, sve komponente su iznimno lako dostupne, a zamjena istih je svedena na najjednostavniju moguću razinu, što je na kraju krajeva od kućišta tog cjenovnog ranga i za očekivati. Još jedan detalj koji je zanimljivo za spomenuti jesu security lockovi za kabele miša i tipkovnice. Po jedan se nalazi na gornjem lijevom dijelu stražnje strane, te na donjem desnom dijelu kućišta. Da ne zaboravimo, jedan od važnijih estetskih detalja, a to je taj da je kompletno kućište premazano sa mat crnom bojom, što će mnogi modding kreativci znati cijeniti.