PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Aplikacije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=37)
-   -   Win XP shutdown problem (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=4178)

virty 26.03.2003. 23:30

Win XP shutdown problem
 
Eto, cujen da sve vise ljudi ima frku sa gasenjem doticnog OS-a, hvala Bogu meni zasad sve super :) Izdas naredbu da se ugasi i on kao da se ugasio al ne, ceka li ga ceka, treba ga rucno ugasiti. Jel uopce izasao kakvi patch za ovaj problem, nisam ga uspio naci? Tnx

Veky 26.03.2003. 23:59

Hmm imas hrpu patcheva na windows update.

Black Dragon 27.03.2003. 01:47

Dosta ljudi zna sa nekim Tweak alatom uključiti da se očisti page file prilikom gašenja pa to zna poprilično odužiti gašenje windowsa. Ova moja SP1 instalacija stoji od 2002/09/30 i radi kako treba (ne radim mi add/remove:D programs u control panelu od prvog dana ali to i ovak i onak ne koristim).

virty 27.03.2003. 14:42

Hmm imas hrpu patcheva na windows update.

- Da, al nisan nasa rijesenje za XP, za W98 i ME ima patch. Ako naletis na kakvi patch, pliz, javi mi. Tnx

TDK 27.03.2003. 16:39

meni takodjer, stavim shut down a on mi resetira pa ga moram na gumb...

sNNooPY 27.03.2003. 19:05

meni evo tek 2 dana WinXP na kompu i zasad ide sve ko med i mlijeko.mozda mi se jednom srusio(problem kod Battlefielda :D ).
Vidit cemo u buducnosti...
:D :beer:

SKI 27.03.2003. 22:51

Neman pojma o ćemu govorite. Xp imam dugoooo i nikakvih problema nisam ima sa njime. Aj dobro osim sa instalacijom modema ali to sam rješia.

Veky 27.03.2003. 23:28

Imam nula problema s WinXPom, jedino me zeza printer sto je paralelni i sve uspori dok printa. :(

virty 28.03.2003. 01:03

Citiraj:

Originally posted by SKI
Neman pojma o ćemu govorite. Xp imam dugoooo i nikakvih problema nisam ima sa njime. Aj dobro osim sa instalacijom modema ali to sam rješia.
Ma ni ja neman frke nikakve a dugooo sam na xp-u, al neki moji poznanici imaju frku samo sa gasenjem. Pa ko ce to razumiti :))

RippeR 11.04.2003. 13:29

Virty ljudi sto pricaju za pagefile su u pravu to je stvarno dug proces stekaj malo po podesavanjima naci ces brisanje pagea a ne ispraznjivanje page-a.


TDK u biosu imas jednu opciju APM ili slicno Advanced Power Menagement, neke ploce su radjene po starom tipu APM-a pa je potrebno ili iskljuciti ili ukljuciti APM u zavisnosti od ploce, ponekad ovaj proces ne radi sto znaci da ti je tip APM noviji, pa tada valjda prostom logikom, idete na auto power pc odnosno ima jedna opcija u biosu da on monitoruje tastaturu misa irq-ove com portove .... da bi upalio racunar, u svakom biosu ovo se zove drugacije, iskljuci sva monitorovanja ploce za bootovanje masine ono "DISABLE" i tvoji problemi ce nestati sa gasenjem. Ali napomena nemoj da se zeznes pa da iskljucujes automonitor clock, Frst bus, Extern bus, ili nesto tipa northbridge, southbridge, jer to nije za Wakeup racunara. I ne nalazi se u istoj grani opcija za WAKEUP PC.

Dechec 13.04.2003. 03:58

Donedavno sam i ja imao problema sa gašenjem, ali je moj frend (veliki znalac) to riješio jednostavno i brzo. Naime, jednostavno se spojio na internet (update), ubacio cd sa XP-om u komp i stvar se kroz neko vrijeme podesila (završila). iako se ne vidi što radi i što skida sa neta, nakon toga je sve normalno i radi bez frke.

LorD ClockaN 13.04.2003. 08:12

Pa kakav si ti to kompjuteraš, ako ti je frend (veliki znalac) namjestio to pred tvojim očima, a ti ne znaš ovdje ljudima pomoć???:confused:

CyberLord 13.04.2003. 08:49

Da li netko uopće može ugasiti svoj komp. Odeš u Probleme i svaki 5. thread "Problem sa gašenjem", "Shutdown problem"... :D
Sada ću se dodirnuti nekompjuterske, ali provjerene metode - isčupaš kabel iz napajanja :clap: :clap: :D :beer:

tor 13.04.2003. 19:01

Citiraj:

Originally posted by CyberLord
Da li netko uopće može ugasiti svoj komp. Odeš u Probleme i svaki 5. thread "Problem sa gašenjem", "Shutdown problem"... :D
Sada ću se dodirnuti nekompjuterske, ali provjerene metode - isčupaš kabel iz napajanja :clap: :clap: :D :beer:

Izgleda da pola ljudi na formu fura servere 24/7/356:D Niko niš ne gasi.

Black Dragon 13.04.2003. 19:17

Moje mišljenje je da je dosta ljudi poprilično umišljeno i misli da je neka moda tweakat OS i onda pokopčaju i ukljuće kojekakve gluposti unutar Windowsa KOJE SU SA RAZLOGOM SKRIVENE baš radi takvih i onda se uvale u ovakve tipične probleme da se komp gasi mjesec dana ili se uopće neda ugasiti.:beer:

medo 15.04.2003. 13:12

Citiraj:

Originally posted by TDK
meni takodjer, stavim shut down a on mi resetira pa ga moram na gumb...
zato jer si uključio opciju fast shutdown ili tako nešto... ne sjećam se dobro jer sam imao taj problem prije godinu i pol kada sam prvi put instalirao XP, ali ima veze sa shutdown opcijama u tweak programima definitivno

Dechec 19.04.2003. 02:12

Očito je da neki ljudi ovdje neznaju ni dobro čitati (hrvatski) a ko´bajagai su neki veliki PC znalci.
Kako sam i napisao tako je to i bilo riješeno, bez nekog velikog pametovanja, znači cd u kantu i update i to je to. Kako se sve samo podešava i instalira, malo s cd-a, malo s neta nemože se vidjeti što se instalira i kako. Bilo kako bilo, ja sam makar probao Virty-u pomoči, što se za Lorda Clockan-a nebi moglo reči. jedino je našao za shodno baciti opasku na moj post, a sam nije ni probao pomoći rioješiti problem.
Nadam se da je problem riješen, bez obzira, bilo uz moju skromnu pomoč ili bez.
Bokac svima:burn:

medo 19.04.2003. 10:02

ali bitno da si ti svoje rekao.... ;)

virty 19.04.2003. 21:02

Citiraj:

Originally posted by vsantek5
Očito je da neki ljudi ovdje neznaju ni dobro čitati (hrvatski) a ko´bajagai su neki veliki PC znalci.
Kako sam i napisao tako je to i bilo riješeno, bez nekog velikog pametovanja, znači cd u kantu i update i to je to. Kako se sve samo podešava i instalira, malo s cd-a, malo s neta nemože se vidjeti što se instalira i kako. Bilo kako bilo, ja sam makar probao Virty-u pomoči, što se za Lorda Clockan-a nebi moglo reči. jedino je našao za shodno baciti opasku na moj post, a sam nije ni probao pomoći rioješiti problem.
Nadam se da je problem riješen, bez obzira, bilo uz moju skromnu pomoč ili bez.
Bokac svima:burn:

- Zahvalan sam svima na pomoci, a problem je rijesen tako da je
instaliran SP1a, a dokle ce sve raditi kako triba, vidit ce mo :))


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:01.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger