PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Konfiguracije (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Kupnja PCa u 2022 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=311581)

ForceGe 06.02.2022. 10:13

Kupnja PCa u 2022
 
Pozdrav svima!

Novi sam član ovdje mada sam account napravio dosta ranije jer sam planirao bit aktivan radi tržnice, ali igrom slučaja uopće nisam :)
Opet je došlo vrijeme kad razmišljam o novom PCu iako ga ni ranije nisam uzimao radi povećanja cijena grafičkih kartica.

Zanima me što mogu dobit u rangu do nekih 10000 kn i koliko mi smisla uopće ima sad davati tolike novce?
Banana je uopće ić na pretpostavku kad bi cijene GPUa trebale past, a ja se zaželio novog PCa, sad već pravo.

Ima li smisla uzimat sad PC ili da budem dobar fin jedan period pa si možda nađem nešto konkretno putem tržnice? Jer polovni PC bi jedino uzimao preko ovog foruma jer sam inače užasno skeptičan po pitanju njuškala i bilo čega drugog polovnog.

Prvobitno sam planirao dat 7-8k, ali s obzirom na cijene grafa bi išao i na više, bitno mi je da ako već dajem novce da si uzmem nešto što će trajat, a da si pritom ne ubijem banku, eto ovce i novce. Hvala.

Lika091 06.02.2022. 10:35

Nek ti složi ekipa iz IT Future, ovdje su hvaljeni na forumu

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk

Mihael 06.02.2022. 11:06

Strpi se dok dođu intelove grafičke.

Libertus 06.02.2022. 11:20

Citiraj:

Autor ForceGe (Post 3582013)
Pozdrav svima!

Novi sam član ovdje mada sam account napravio dosta ranije jer sam planirao bit aktivan radi tržnice, ali igrom slučaja uopće nisam :)
Opet je došlo vrijeme kad razmišljam o novom PCu iako ga ni ranije nisam uzimao radi povećanja cijena grafičkih kartica.

Zanima me što mogu dobit u rangu do nekih 10000 kn i koliko mi smisla uopće ima sad davati tolike novce?
Banana je uopće ić na pretpostavku kad bi cijene GPUa trebale past, a ja se zaželio novog PCa, sad već pravo.

Ima li smisla uzimat sad PC ili da budem dobar fin jedan period pa si možda nađem nešto konkretno putem tržnice? Jer polovni PC bi jedino uzimao preko ovog foruma jer sam inače užasno skeptičan po pitanju njuškala i bilo čega drugog polovnog.

Prvobitno sam planirao dat 7-8k, ali s obzirom na cijene grafa bi išao i na više, bitno mi je da ako već dajem novce da si uzmem nešto što će trajat, a da si pritom ne ubijem banku, eto ovce i novce. Hvala.

Za čega ti treba?

Ako nije hard core gaming na 4K, uzmi računalo po želji, te kupi rabljenu RX570 ili nešto slično. Kada i ako kartice padnu kroz neko vrijeme, prodaj i kupi karticu po želji.

Na njuškalu i ovdje na tržnici malo malo možeš naći nove ili relativno nove (oko godinu dana stare) konfiguracije s 5600X što je dobra gaming podloga. Ili si uvijek možeš novo slagati AMD ili Intel konfiguraciju.

1v@n 06.02.2022. 11:37

Kupnja PCa u 2022
 
Ako ti ne treba za posao (rendering i sl.) nego za gaming onda si uzmi solidan komp bez grafičke i xbox series s/x + Gamepass. Kad cijene grafičkih padnu, prodaj konzolu i kupi grafičku i nastavi igrati na PC-u

ForceGe 06.02.2022. 12:10

Citiraj:

Autor Mihael (Post 3582024)
Strpi se dok dođu intelove grafičke.

Misliš dok ne padne cijena ili dok ne dođe nova Arc ili koja već serija?

PC bi primarno za gaming koristio, imam PS4 Pro pa nebi uzimao Xbox. Jedino da složim nešto uz neku polovnu grafu, s tim da nikako nebi preko njuškala, eventualno ovdje ako uleti ponuda kakva, s tim da se moram strpit do prava na tržnicu :)

Koje polovne grafe uopće mogu uzet da pokrenem novije naslove, a da je igrivo s njom?

Znači za ovu cifru koju sam naveo CPU bar neki i5 10400F ili 11400F i MB B460? Ili da ciljam na nešto jače?

tomek@vz 06.02.2022. 12:31

Sto imas sad?

ForceGe 06.02.2022. 12:46

Citiraj:

Autor tomek@vz (Post 3582034)
Sto imas sad?

Ništa što bi zadržao :D
Dual core proc i grafu koja jedva COD2 gura, nisam ga ni nosio sa sobom tu gdje radim sad koliko je dobar.
Nije se meni bed strpit, ali realno gledano kolika je šansa da će cijene stvarno past? I to pogotovo u krugu gdje su bile prije.. po Intelu je to navodno početkom 2023., sve živo poskupljuje pa teško da će i cijena čipova pretjerano padat i kad skoči proizvodnja. Nisam ekspert u tom području ali s obzirom na situaciju trebat će se strpit i više od godinu dana.

FRipper 06.02.2022. 13:06

Ovo je ok

BaB Rač. Ragnar i52070 (Intel i5 10600KF, 16GB, 512GB NVMe, RTX 2070 8GB, 600W)
https://www.racunala.hr/bab-rac-ragn...50703/product/

9.499,00 Kn na akciji

tomek@vz 06.02.2022. 13:42

Osobno bih trenutno uzeo konfu baziranu na 5600G procu (al pazi da bude CPU oko 200 Eura, cijene variraju jako trenutno) samo sa integrusom pa kad se cijene normaliziraju bar malo - uzeo dediciranu grafu. Intel dolazi na trziste sa svojim grafama za gaming, mozda budu neke stvari bolje. Vega je dovoljno dobra za 720p gaming i dok ova ludnica se nastavlja jedino je kolko tolko budget friendly rijesenje (da znam iako si napisao da bi 10k lupio u komp)...A sad...tvoja odluka. Ak pak mislis ici sad na dektop gaming stroj - Intel 12th gen je bolja baza (cak i da uzmes I3). Grafa...a hebiga kaj nades da ti padne u budet.

Mihael 06.02.2022. 15:58

Dok dođu njihove nove graficke ima šanse da će se cijene malo stabilizirati.

Obzirom na stanje , nema ti se kuda žuriti

]
Citiraj:

Autor ForceGe (Post 3582030)
Misliš dok ne padne cijena ili dok ne dođe nova Arc ili koja već serija?

PC bi primarno za gaming koristio, imam PS4 Pro pa nebi uzimao Xbox. Jedino da složim nešto uz neku polovnu grafu, s tim da nikako nebi preko njuškala, eventualno ovdje ako uleti ponuda kakva, s tim da se moram strpit do prava na tržnicu :)

Koje polovne grafe uopće mogu uzet da pokrenem novije naslove, a da je igrivo s njom?

Znači za ovu cifru koju sam naveo CPU bar neki i5 10400F ili 11400F i MB B460? Ili da ciljam na nešto jače?



Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger