View Single Post
Staro 13.05.2015., 13:05   #1210
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor SteveO Pregled postova
Segregator, nemam pojma, nisam napredni korisnik niti planiram postat Samo zelim da u svako vrijeme mogu prebacit sa moba/lapa slike i video preko WIFI na NAS i da ih odmah mogu gledat preko WDTV bez dodatnog spajanje i cekanja ucitavanja, nista drugo mi ne treba.

Znam da NAS nije eksterni disk ali po meni je on neka vrsta 0-24h bežičnog eksternog diska, znaci prebacujem sve sto hocu na njega tako da mi je dostupno na svim uređajima koji su spojeni na router. I da radi kao backup u smislu da sve sto imam na D disku na lapu prebacim i tamo. Iako citam da je problem kad prdne NAS spojit taj disk i prebacit backupane fajlove s njega na komp ili negdje, zbog tog formata ext4. NEgo mi treba novi NAS valjda.
U stvari, u pravilu je sam NAS žični disk, bežičnost mu dodaješ ili vanjskim routerom, ili kod nekih naprednijih modela USB wireless stickom

Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Najmanji problem je spojit disk formatiran u ext4 na bilo koji pc. Dovoljan ti je bilo koji linux live cd.

Iskopiraj sve sa tog diska na laptop, spoji ga na NAS, formatiraj u ext4 i ponovo vrati sve sa laptopa na njega.

Nakon toga si slozi sync ako hoces da ti se automatski radi backup, ili pokreci rucno svaki put.

Nema smisla ic trazit drugi NAS samo zbog ext4 fs-a.

A može i ovako
segregator je offline   Reply With Quote