View Single Post
Staro 04.01.2020., 11:54   #141
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,707
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Dobro, Aliexpress, isti drek:
https://www.aliexpress.com/item/1857...523f4c4d9RFI1W
https://www.aliexpress.com/item/3285...523f4c4d9RFI1W

Naručio sam oba, jer sam skužio da ovaj jedan ima ARC, pa reko da vidim...
Navodno da bi to trebalo riješit problem, našao sam na forumima da je ekipa isprobavala boga i vraga, i da je ovo jedino riješilo problem. Čak neki lik ima skoro isti setup ko ja. nVidia Shield -> HDMI -> Samsung TV -> Optical -> Logitech Z906

Decoder na Logitechu mi se pali samo preko Netflixa, a Shield mi baca da DTS i DD nije podržan. Kad ga forsiram, ništa se ne događa. Probao sam i mijenjati HDMI portove, još ću jedino probati s HDMI2.0 kablom, male su šanse da "handshake" proradi, koji sam zaboravio izvaditi i probati...
Pozdrav i sve najbolje u 2020. godini. Evo, da javim update, stigao mi je ovaj prvi extractor, bez ARCa. Stvar kao takva fakat fercera, odnosno zvuk dođe digitalno do Z906. Od svih formata, jedino DD+ ne radi, ali kada se isključi Passthrough na takvom filmu, onda zvuka ima.

(edit): Baš sam skužio da kada imam DD+, ostavim passthrough, a na Logitechu prebacim na optički s telke i onda radi ili pustim film preko Plexa s Telke što sam i dolje napisao. funny

No, javlja se drugi problem, odnosno 2.
1. Manje bitan, signal više nije 4K@60Hz. Max reza je 4K@30Hz.
2. Zvuk koji dođe do telke je zvuk valjda zadnjih zvučnika. Odnosno čuje se samo pozadinska glazba, efekti bez glasova glumaca. To mi predstavlja problem, jer navečer kad žena ode spavat, stavim BT slušalice koje se spajaju na TV. E sad, doskočim problemu tako da u takvom slučaju ne koristim Plex ili Kodi preko Shielda, nego koristim Plex preko Samsung TVa.

Još jedno rješenje može biti i HDMI splitter (1x HDMI in, 2x HDMI out), pa onda jednim pritiskom prebacim na splitteru OUT1 (koji ide na Extractor pa na Logitech) ili OUT2 (koji ide direkt na telku).

Ali, pričekati ću da dođe još ovaj drugi koji sam naručio, pa da vidim kako on radi.

EDIT2: Nakon par dana, ovaj Extractor nije nešto. Jest, riješio je problem zvuka, barem na prvom nivou, ali svako malo nešto šteka, ne radi HDR, titlovi se prelijevaju, i brijem da ću na kraju završiti bez njega i jednostavno čekati neke pare pa uzet AVR. Javim jel ovaj drugi nešto bolji.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 07.01.2020. u 23:33.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote