View Single Post
Staro 11.04.2021., 17:16   #149
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor FT1000 Pregled postova
ovako se o nekom procesoru nije pisalo ni kad su zaluđene mase vjerovale u "leakove" onog škotskog šamana što je laprdao da će ryzen 3600 biti MSRP 100$ i bez greške raditi na 5.0ghz...
Oni koji su mu vjerovali, ti su ga i pokopali. Ja mu osobno nisam vjerovao i na kraju fulao je sve glede Zen2. I za Zen+ je pričal 4.5-4.7GHz pa je 4.2 bil neki maksimum.

Ali kad se gleda, nije ni onaj serator iz Ukrajine niš bolji koji je obećaval Zen3 support na X370 i 10c/20t Zen3 procesore. Doduše lik je đon obraz pa ga ne jebe kaj ljudi pišu o njemu ali isto je fantaziral sve i sva.

Činjenično stanje je da je AMD poprilično zavrnul pipu glede leakova i samim time, škot je ostal bez posla.

Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
nešto je 'kaca' danas poprilično plitka, razlike ovog 11400 s dna kace i onoga 'najboljeg' 5600x na vrhu vrhu kace uđu u 10%

ajde de, bar je razlika u cijeni poštena
Nije kaca plitka. Nikad nije bila dublja. U desktop segmentu imamo procesore od 4c/4t pa do 12c/24t i 16c/32t, doduše ovi debeli samo kod jednog proizvođača dok je drugom to znanstvena fantastika. Potonji je čak i i9 moral obrezat za 2c/4t nebili mu stalo pod kapu i nebili koliko toliko ga držal zauzdanog po pitanju potrošnje i zagrijavanja.

Ne treba to vama lntelašima objašnjavati. To je vaša škola i vaš način razmišljanja bio godinama dok je AMD bio u qrcu.

Da citiram čika Velju iz meni omiljenog filma: "50 godina ste se izdrkavali, vozili najbolja kola, karali najbolje pičke. A sad kad se kita više ne diže, ajmo da se bavimo o poštenju"

Isto se može primjeniti i na Intel soldate kojima je sve ovo bilo normalno i dapače poželjno prije ne tako davne 2017 godine, dok isto osuđuju od jeseni 2020
Brko je offline   Reply With Quote