View Single Post
Staro 04.11.2021., 16:46   #6
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
zanimljiv početak.
i5 12600k bi mogao biti dobar izbor. do sad sam preferirao i7 10700k. ali čini mi se da bi i5 12600k u tom rangu perfomansi trebao biti bolji izbor. gledano iz mog kuta. nadam se uskoro detaljnom usporednom testu upravo ta dva proca.

svakako iznenađujuči skok u odnosu na 11th gen, ne toliko u odnosu na amd takmace.
ali opet, ddr5 se za sada nije pokazao kao nešto što donosi prednost ovoj al generaciji.
s jedne strane mi je drago zbog toga jer se neče morati ići slijepo odmah na ddr5, već raditi konfe sa provjernim ddr4. očekujem da se ddr5 rasplamsa sa novim biosima i razvojem matičnih u narednom periodu, kao i nadogradnje win11 koje bi mogle to sve još bolje upogoniti.

naravno naj veće razočaranje je očekivano povodom zagrijavanja i potrošnje, mada ne toliko, jer se to očekivalo. jednostavno se sa time treba pomiriti. kupiti bolje raskhladne sisteme i vozi. nadat se da energetika uskoro krene u što bolju proizvodnju električne energije na bazi atoma i obnovljivih izvora, te da nas potrošnja u budućnosti ne bi trebala opterečivati.
  Reply With Quote