Tema: Mini PC
View Single Post
Staro 28.05.2023., 07:36   #15
Lucijan Kinik
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: UMAG
Postovi: 4
Mini PC i digitalno zapisani zvuk

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova

P.S.- poanta posta = postavljaj detaljnija pitanja, u protivnom nemozes ocekivat valjan odgovor
Tomek, ti bi mogao riješiti moj problem. Tek jučer sam se sjetio mini PC-a kao moje rješenje, a jutros sam ugledao tvoj avatar. PC velika kanta, to imam i s njime se bavim preko monitora na stolu. Uz to, odvojeno, godinama koristim tzv. media player – uređaje ka Mede(8)er, … a danas Zidoo (slično: Dune, Zappiti)… No, glavna zadaća takvih uređaja za većinu korisnika je video, filmovi itd. Mene zanima zvuk (glazba) – ne u formi strimanja, već digitalnih zapisa zvuka visoke rezolucije na tvrdom disku.
Treba mi mini PC koji će obavljati ulogu podržati tvrdi disk, npr. 5TB glazbe (do 32 bita, DSD do 512)., preko HDMI pokazati strukturu i sadržaje tvrdog diska na TV i biti upravljiv daljinskim mišem, te da može poslati glazbeni format na DAC ili neki uređaj koji pogoni zvučnike. Jasno i veza s mrežom.
PROBLEM koji rješavam nagomilavanjem uređaja, žica i daljinaca. Imam DAC i Sabaj A30a, inovativno rješenje integralnog pojačala koje ne treba DAC. Zidoo Z9X je android - radi odlično, ali Sabaj nije „kompatibilan“ s androidima. Za to treba softver, od kojih najbolji UAPP-pro ne mogu instalirati jer ne podržava android tv ili tv box. Koristim besplatnu aplikaciju HiBy koja radi dobro s DSD, dakle, preko USB-a. Sabaj je superioran mom DACU. Ali 80% moje glazbe – ostali formati, pokrenuti preko USB ili drugih ulaza su neprihvatljivi. Volumen zvuka se mora pomicati, recimo: s 35 na 60 za istu jačinu. DAC može ići samo na ulaz RCA, a tu je zvuk slabije kvalitete – treba kupiti puno bolji DAC!!!
ŽELJA – da mi te „ne zahtjevne digitalne podatke“ obradi Mini PC. Može li to Mini PC? (Ne vidim zašto ne bi! Koja bi minimalna konfiguracija bila dovoljna – pa ću se već orijentirati.
Lucijan Kinik je offline   Reply With Quote