View Single Post
Staro 24.11.2023., 15:11   #1453
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
je, to sam i ja primjetio na FB grupi, uclanio sam se jer me mucio 3PM kada sam ga instalirao, na kraju bila moja greska kod ugradnje.
Jedino sto sam ja primjetio da je na dimmerima problem sa pregrijavanjem. Podrzavaju kao 200W max, ali kada imas tako jaku zarulju spojenu na njih dolazi do pregrijavanja. Sa LED zaruljama nema takvih problema, ali opet LED zarulje nose svoja ogranicenja oko dimmanja.
I konektori na shelly dimmeru su osjetljiviji nego na ostalima, ne znam zasto.

A ako se gleda samo prekidac, onda je samo pitanje da li se moze dobili nula u kutiju gdje ce ici prekidac. Ako moze, Sonoff minir4, jako mali uredjaj, radi posao sasvim dobro.
Ako ne moze ici nula onda je izbor Shelly 1l. Nisam previse istrazivao takve opcije gdje nema nule pa ne znam da li jos neki proizvodjac nudi isto.

Aquara se meni pokazala dobra za senzore, imam i jedan njihov dvostruki prekidac, sve radi OK, bez problema. Ikea isto dobro radi. Kod Ikea uredjaja je, ili je bar bila, ogranicavajuca ona njihova aplikacija, ali ako se ne koristi njihov hub i app onda je doslovno svejedno



Pitanje za tebe koje releje si koristio za spajanje roleta?


Za sve ja imam xiaomi aqara i shelly i za sada sve radi kako treba. Home Asisstant ima svoji OS na nekom starom kompu i sve je ubačeno u njega.


Ja imam Reolink 4 kamere i snimač i nakon dosta zezancije radi u HA kao i eufy kamere 2kom.

Xiaomi ima najbolje temperaturne senzore uvjerljivo najbrže reagiraju i koštaju 5€ kom imam 1 aqaru i ne funkcionira.
Shelly radi savršeno i iskreno u app sam ušao 3x jer on je spojen tamo gdje rijetko palim svijetla i samo su svjetla na njega spojena.


Ako nekog nešto zanima neka slobodno pita.
jurbAs je offline   Reply With Quote