View Single Post
Staro 15.02.2024., 18:43   #76
Kompoli
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2023
Lokacija: Pod krovom
Postovi: 1
Smile

Kad se dobiju nove naočale, obično treba proć cca., 5 mj., da se oko privikne, na novu dioptriju, ako i nakom tog vremena, oči tj., najčešće glava, boli, to pouzdano znači da je dioptrija krivo izračunata i treba ih isti moment, prestat nosit ( to mi je rekla liječnica opće prakse ). Meni je tako bilo, i kad sam ponovno išla na pregled u bolnicu, ispalo je da nisam imala dioptriju UOPĆE! Tako da ovisi i o doktoru, prvi puta je bio neko mladi, brzopleti filozof, stalno mi je stavljao riječi u usta, ono kao, da li dobro vidite?, onda sam sebi odgovara, da!!! Drugi put doktorica, smirena, točna, precizna, još ni sad ne mogu vjerovat da nemam dioptrije! Ali isto tako, to možda i znate, za komp., se određuje posebna dioptrija ( ne znam da li je to pravi izraz ), možda se čak taj pregled nešto i doplaćuje! i nisam sigurna, ali čini mi se da to mora pisat tako i na uputnici, da je posebno za komp., jer za dalekovidnost, naočale idu otprilike do 25 cm, onda za komp., od 25 do 60 cm., sve dalje od toga, dalje je kratkovidnost, to je jedina dobra i točna stvar, što mi je prvi doktor rekao u bolnici! One rupičaste naočale, zaštite, samo treba vremena da se čovjek navikne i sami pikseli na ekranu, sve to utječe na kvarenje vida! Vježbe za oči radim, godinama, isto pomognu! I isto je bitno koji optičar će izradit leće, ( to mi je isto savjetovano od strane oftamologa, dr. liječnice ), tako da i tu treba imat osobu od " povjerenja ", nisu svi isti, jer danas svi sve rade, a zdravlje je bitno, ne kupuješ mob; ni komp; bez uvrede, nego nešto što što spada pod medicinsko pomagalo!

Zadnje izmijenjeno od: Kompoli. 15.02.2024. u 18:59.
Kompoli je offline   Reply With Quote