View Single Post
Staro 26.04.2024., 20:26   #1337
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,874
So far so good, mi smo i dalje vrlo zadovoljni! Ukupno bi mu dao 9/10, neki detalji mogu biti malo pametniji, vise o tome kasnije.

Odradio sveukupno 230m2, 2/3 toga samo usisavanje, ostalo pranje. Namjerno ga koristim cesce nego sto realno trebam cisto da vidim kako dise.

I dalje mislim da je app solidan. Par mana koje se vjerojatno lako srede updejtom:
- mapiranje soba u vise navrata. Npr predomislim se i pozelim da moze ici i u wc, ali ne mogu naknadno mapirati novu prostoriju - nego raditi mapu od nule, a to poremeti sve one custom predefinirane radnje koje si podesio ranije.
- lakse definiranje pragova prostorija. Trenutno ne mozes dirati granice sobe osim da rezes prostoriju, mergeas odrezani komadic sa drugom sobom i sl. Postoje situacije kada to ne mozes izvesti zbog cudnog layouta kuce...
- bilo bi jako korisno vidjeti koliko je jos preostalo vremena dok se susi mop. Zaboravim kad se poceo susiti, pa cisto eto.

Ajmo redom, baza.
Nema prigovora, ne pusta vodu, odradjuje ok posao. Praznjenje prasine je bucno i traje 20ak sekundi. Pranje mopova nije bucno, traje isto pola minute recimo. Susenje mopova traje 2-4h koliko podesis u appu i to se cuje kao neki white noise, ventilator u daljini. Potpuno podnosljiv zvuk.
Baza mi je na kraju montirana u kut blagovaone, totalno kontra svih pravila, nisam nista postivao oko onih preporucenih udaljenosti i zasad nije nijednom fulao bazu. Baza 10/10.
Jos uvijek testiram koliko je precizan kod mjerenja razine vode u bazi...

E sad robot... Samo jednom mi je uspio zaglaviti, ali to je iskljucivo moja krivica. Problem je sto ne salje notifikaciju da je zaglavio (nisam bio tada doma). On se tako vrtio i vrtio i ne znam koliko dugo bi se vrtio da ga nisam pauzirao. Rezultat toga je malo ostecena rotirajuca metlica jer je zapinjao kod podizanja i metlica se zaglavljivala i blokirala...
Robot moze biti potpuno mjutan, ALI iz nekog razloga stvara zvuk kada se reconnecta na wifi. Takodjer DND mod radi bez greske, nema praznjenja prasine kad je DND aktivan itd.

Robot je prilikom manevriranja vrlo snalazljiv. Rute su mu dobre, ako nesto i preskoci uvijek se vrati, ne znam, dao bi mu 9/10 za rutanje.
Sto moze bolje? Volio bi da nekada ne bira bas najkraci put do sobe nego ode sirim okolnim putem umjesto ispod stola medju stolicama lol.
Volio bi da kada naleti na mene dok npr sjedim na kompu ili kuham, da nije tako uporan nego da ode dalje i vrati se kasnije. Ono, vidis noge/papuce koje se micu, zive su, odi dalje.

Usisavanje odradjujem na standard ili turbo. Nisam koristio max snagu, nemam potrebe. Trosi cca 10% baterije na pola sata rada u standardnom modu. Ubijanje dlaka ne radi bas neki posao, ali i ovako nemam puno dlaka. Pratio sam stanje i mislim da cu jednom tjedno rezati dlake jer se naberu uz rub metlice i to bude malo nezgodno. Mozda jednom probam onu gumenu cetku, jer nemam tepiha pa... Vidjet cemo. Samo zato jer cu morati malo drkati oko tih dlaka i jer ce nekome biti veci problem neka bude 8/10. Mislim da je za tvrde podove snaga usisabanja solidna, 10/10.

Pranje... E to sam zasad odusevljen. Prvo naglasak! Nama podovi nisu prljavi, ali tu i tamo padne hrane i ima fleka od vode i sl. Hranu maknemo, vece fleke cesto obrisem maramicom, znaci ne pustamo sve to na podu. Robot to uspije srediti. Imam podeseno pranje tih 1-2m2 oko hranilice, kad mala pojede i ako je bacala okolo, posaljem robota i to odradi dok maloj mijenjam pelenu ili se igram. Danas smo rucali nas 5 doma, hrane posvuda. Pokupio sam neke vece komade (riba, komadi kruha, salata). Poslije smo isli na terasu popit kavu, poslao ga da opere blagovaonu, pojacao vlaznost mopa, za pola sata je zavrsio. Kad sam se vratio nasao sam dva komadica hrane uz namjestaj i to je to. Pod cist! Planiram ga jednom tjedno slati da osvjezi hodnike i sobe, a blagovaonu svakako cesce. Kad usisava i pere trosi oko 20% baterije na 40min rada. Nama je ovo pranje sasvim solidno! Mopovi su jos novi, uzeo sam i rezervu. Od mene ima 10/10. Kod najjace razine vlaznosti mopova zna pustiti mokrije tragove. Kod tezih mrlja neka odradi dva brisanja. Prvo brisanje zna jako lijepo natopiti mrlje i tocno prstom vidim kako omeksaju i samo ih treba proci jos jednom.

Susenje mopova - dovoljno je 3h, ne treba ici na 4h. Sada testiram i opciju 2h, djeluje mi da ce i to biti ok po ljeti. Ako se mopovi suse, a vi zelite nesto usisati, nema beda. Posaljes ga, usisa, nastavi susiti mopove kad se vrati. Ne trebas misliti na to. Na kraju ce uvijek odraditi proces susenja i to je jedino bitno.

Odrzavanje, skidanje dijelova, sve izgleda ful jednostavno. Uzeli smo 100 eura samo rezervnih dijelova i repromaterijala, nek se nadje! Sreca na kuponu i kolegi koji je javio

Mozda sam nesto i zaboravio... Uglavnom, ne planiramo ga vracati, uklopio se u lajfstajl i zena je lupila seal of approval. Volio bih da te dlake ne budu problem na duze staze. Pristajem da ga jednom tjedno stavim na stol i izgubim 5min vremena, nadam se da bude dovoljno.


Edit:
Mali dodatak
Dobijete notifikaciju kada nema vode. U svako vrijeme se u appu vidi mala grafika koliko vode je preostalo.

Odradio napokon prvo vece pranje+usisavanje skoro cijelog stana u komadu. App kaze 60m2 predjene ociscene povrsine, vrijeme 1:45h. Potrosio je ravno 70% baterije. Bile su cetiri prostorije u pitanju i namjesteno je da nakon svake prostorije odradi pranje mopa na bazi tako da s cistim mopom ide u sljedeci prostor.

Update oko susenja mopova - 2h trajanje je okej, ako svaki dan nesto perete pa se ne stigne usmrditi mop jer ipak nakon dva sata ostane vrlo malo vlazan. Na 3h mi budu skroz suhi.


Edit2:
Prosirio sam program ciscenja stana, 75m2 (71m2 pranje+usisavanje) za 1:50. Pet odlazaka na bazu i ispiranje mopova. Ostalo mu 14% baterije. Taman!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 01.05.2024. u 18:51.
xlr je offline   Reply With Quote