Tema: Automobili
View Single Post
Staro 30.04.2024., 02:58   #73076
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Bio sam zagrijan za B klasu te prve linije, al kad me mehaničar pozvao da vidim što sve treba da dođe do anlasera, kad ono motor vani...
Rekoh hvala, ne hvala.
A gle, dušu bi zgriješio kad bi ja rekao da je to loš auto (kod mene je A kl. 2nd gen, tj w169 linija, dakle mehanika potpuno ista kao na B kl 1st gen), jer nekih kvarova do sitno prije 300.000km nije ni bilo. Prvi veći zahvat je lanac na toj kilometraži, prva zamjena, do tad originalni. Onda je tek krenulo, a nadam se da će i stati, ali eto, ta dva slučaja - otišao sinhron 3.e brzine, promjenio sam mjenjač s polupane a klase sa 100injak tisuća km. Druga stvar prošli tjedan anlaser. I to je to od zahvata van ulja/filtera/kočnica da je do auta (mijenjao sam još zadnje federe jer je desni pukao i anker ploča se oštetila od jednog glupog udarca u rizol).
Za više od osam godina vožnje u svim režimima, pa i nekoliko mjeseci, skoro godinu dana odlaženja za zagreb svaki drugi dan i nimalo lagodne vožnje autocestom za takav mali auto, to je odlično. Imao sam aute puno kraće periode koji su daleko više glavobolja prouzrokovali.
Ali, rekoh u ranijem postu, prokleta mana tog auta je taj smještaj motora (da, nisam glup, dobili su čudo prostora unutra u takvom malom autu zbog toga što je motor tako polegnut ispod kabine), i odvratna je i sama pomisao da se za 90% zahvata na motoru i agregatima može radit samo spuštanjem istog dolje
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote