Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 14.05.2024., 19:08   #4518
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,874
Daj mi reci jel ima taj tvoj GMV3 horizontalno micanje onih letvica za strujanje zraka kada hladis prostor?

GMV3 je zbilja top, jako sam zadovoljan kako radi u dnevnom (3.5kW). Do sad smo se samo grijali, a upalio sam ga nekoliko puta i na hladjenje. Tih ventilator, ma sve naj naj.

Usporedbe radi imam i dva komada GMV2 (2,7 kW, starija generacija) u sobama i kod njih je vanjska jedinica malo glasnija kada modulira, znam u prostoru cuti ono brujanje kao kada polijece avion kod paljenja/gasenja.

Ne bi to ni bio neki problem ali primjetio sam da se GMV2 voli cesce paliti/gasiti kod grijanja kada dostigne temperaturu u prostoru, recimo svakih 20ak min se ugasi i za 5-10min se opet upali. Vjerojatno je i do manjeg prostora kojeg griju. S druge strane kada hladi i dostigne temperaturu ostavi ventilator da vrti i to je super jer zrak stalno vrti, a kompresor se valjda iskopca. Kod hladjenja ne cujem bas vanjske jedinice.

GMV3 u dnevnom se rijetko gasi kod grijanja, bas lijepo modulira i smanjuje brzinu venta, pa smanji snagu i tako u krug. Na grafu temperature u appu tocno vidim kako temperatura prostora ide gore-dolje 1 stupanj kako pojaca/smanji snagu.

Ukratko, od 1.3 su u pogonu sve tri klime, zadovoljan sam. Da sad imam para i kupujem opet isao bi komotno na sve tri GMV3. Ali deal za GMV2 je bio predobar pa...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote