Tema: Automobili
View Single Post
Staro 28.04.2024., 22:01   #73066
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Kad smo kod ulja, evo baš sam odradio izmjenu na Cliu.
Svaki puta kunem onog tko je projektirao ovako retardiran način izmjene uloška filtera ulja. Ako su već išli na uložak što nisu kučište stavili na vrh kao recimo BMW. Možeš zamjenit filter bez prolivene kapi ulja. Ovo je sranje!

Druga stvar koja me uvijek iznenadi je koliko ulja ekšli ide u taj mali mlinac. Nešto malo preko 4 litre u mlinac od 900 kubika. Al ok, turbak pa zato.
U moj M54 2,5 litreni šestak ide 6,5 litara

20240427-184502 20240427-185858
I bolje da ide. Spametili su se s vremenom
U clia 2ku benzinca je išlo cca 2.5L pri izmjeni, nov auto istjerala ga susjeda iz dućana, svaki put sam se krstio kad smo joj mijenjali ulje u radioni, naviknut na ove kvrge di ide 5L ulja pod normalno


Btw, jučer sam TREĆI put u godinu i pol skidao motor dolje na A klasi.
Svaki put skinem cijeli katolički kalendar dizajneru tog auta.
Ovaj put zbog anlasera, negdje se zajeo u piksi, kad dođe u taj položaj, ni trc. Upali sto puta, stoprvi ni a ni b. Jesenas kad sam mijenjao getribu, promjenio sam preventivno četkice na njemu, ali eto, kilometri, a i godine polako čine svoje.
Sva sreća ganc novi Boschov je preko radione ispao 83 eurića
Ali duša me boli doslovno što ja za DVA šarafa koji ga drže, i dvije matice koje drže struju na njemu, moram spuštat motor dolje
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote