View Single Post
Staro 04.06.2003., 13:02   #7
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Crkla Abit KT7A Raid idem na Intel, koji?

Citiraj:
Originally posted by dove_g
Posto mi jucer crkla Abit KT7A Raid ploca, zezao me kom vec dobrih dva tjedna i stalno sam odlagao da dam na servis racunalo /(gasio se u radu, pa se nije htio upalit, pa istekavat iz struje zastekat pa se pali itd, brijem da su kondenzatori), sad posto smatram da je crkla (prvi kontakt iz servisa :-), a i dosta mi AMD-a i grijanja, molio bih dobru preporuku stovanih PC ekspertasa da me savjetuju:

1. maticna ploca mora biti stabilna i dobra (sa dobrim kondenzatorima :-)
2. dakle mora na nju ici Intel P4
3. ne smije imati nikakve dodatne ventilatore (buke mi dosta)
4. nikakvi dodatne pizdarije u setupu windowsa (recimo ko naprimjer Via4in1 itd...).

Hvala na preporukama za maticnu plocu, nemam ni jednu ISA karticu pa su 5xPCI dovoljni + AGP.

Sadasnja konfiguracija:
- G550 Matrox
- 40MB IBM
- 512MB Infinion SDRAM
- Egosys WaveTerminal 24/96
- itd...

P.S.
E znam da je glupo mozda pitat ali sto je sa Albatronom, naime cuo sam da je dobra i povoljna ploca, da nije srot posto ime ne govori puno? Jer sad vidim da zvucna imena ne znace ama bas sve ;-)
E sad, ono sto si napomenuo pod 4., nes se toga rijesiti niti na P4. Naime, tu imas posebno drivere za chipset, pa jos i drivere za IDE kontroler.

Ako bi presao na P4, a vidim da imas SDRAM, imas li ideju koristiti SDRAM na novoj ploci, ili ces mjenjati memoriju?
Takodjer, ako nemas napajanje s dodatnim 12V prikljuckom (ATX 2.03), tada ces morati i mijenjati napajanje.

Iako bi ti sada najradije svo ovdje preporucili i865/i875 maticnjak, mozda ti to uopce ne treba.

Ako ne pucas na novo-novo, ja ti mogu ponuditi svoju plocu iz siga (AOpen AX4B Pro-533, i845E chipset, AGP, 6x PCI, LAN i zvuk o/b) i 2x 256MB PC266 (ne ovaj Corsaire iz siga) za 1000kn.
Iako ces morati prodati svoj SDRAM, ipak ces dobiti za njega nekoliko stotina kuna.
Inace, doticna ploca bila je i kod nas na testu:
http://www.pcekspert.com/articles/87-1.html
Stabilnost nikada nije bila upitna kod ove ploce.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote