View Single Post
Staro 13.06.2003., 21:42   #1
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,960
Najkvalitetniji jeftini CD-R mediji su....

Ekipa,

Frend i ja smo skupili nekoliko vrsta CD-R medija "sa štapa" koji se kupuju za 2kn-3kn/kom, znači najjeftinijih CD-R medija koje smo mogli naći u par trgovina oko nas (najjeftinije smeće bez ikakvog tiska). Spržili smo ih sve na 48x koliko ide na mom sirotom LiteOnu.

Prije prženja smo malo zagrijali pržilicu čitanjem par CDa, tako da sve bude i temperaturno isto prije prženja. I, ispalo je ovako...

Imali smo ne puno, ali 8 različitih medija. Nero Disc Info je rekao: Prodisc, Italy... nešto iz King Crossa, Unitech, Princo, a zanimljivo da su svi ostali bili Riteki.

Zanimljivo. Svi sprženi na 48x, osim Italyja koji je išao na 40x (pržilica ne da više - SmartBurn), a svi rade u CD Changerima, playerima, ukratko u svemu i bez ijedne C2 greške!

No, C1 slika je druga priča. Najbolji su bili Riteki (iz Zagrije) i Unitech (iz Kvarka). Njihov C1 je u rangu kvalitetnijih brand-medija po vrlo niskoj cijeni. Italy nije puno lošiji, no ima dva do tri puta veći error rate nego Ritek. Prodisc (iz Kvarka) koji je crni odozdola ima 10 do 15 puta veći C1 error rate od Riteka. Princo je imao 5-7 puta veći error rate od Riteka.

Inače, ja ću kupiti štap Unitecha iz Kvarka. Medij je po masi najlakši i ne ruži u pržilici. Koliko god da ga brzo vrti, on samo šušti i pržilica najmanje vibrira od njega. Čini se da je i lagan i dobro stabiliziran. Najviše su ružili Princo i Prodisc.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote