View Single Post
Staro 18.04.2024., 11:22   #218
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,836
Status update mog SMT750IC pa da imate neku sliku kako se baterije degradiraju.

Star je tocno dvije godine, placen 350 eura po redovnoj cijeni (necu komentirati porast cijena u medjuvremenu grrr). Nijednom me nije izdao tipa da se oprema iza njega ugasila, rebootala, da se UPS ugasio i tome slicno. Kupio sam ga jer me prvi Cyberpower izdao nakon vrlo kratkog roka (ugasio se kad je nestalo struje).

U svom zivotnom vijeku se jedno 2-3 puta potpuno ispraznio do nule.
Na njemu sam napravio kalibraciju kad je kupljen i evo danas nakon dvije godine. Prvu godinu se bome naradio (povremeno kratko iskakanje osiguraca), zadnju godinu i ne bas toliko (sredjen osigurac, palio se samo kod padova napona nekoliko puta mjesecno ajmo reci).

Neki dan je u kvartu bila ugasena struja, nisam primjetio na vrijeme, a ups se ispraznio u kriminalno kratkom roku. Rekoh ako su baterije mrtve, daj da vidimo kalibraciju, nece im skoditi. I pokazala je dosta lose stanje: kontinuirani load od 180W (35%) je drzala oko 5-6 minuta. To je dosta losije od runtime grafa. Kad sam ga tek kupio sjecam se da je kalibracija izbacila podatke u skladu s runtime grafom i bio sam happy:
https://www.apc.com/hr/en/products-r...rtSlot-AVR-LCD

UPS je inace za load od 150-180 W javljao runtime oko 20-30min, sto je ocito debelo krivo i to je stari podatak. Steta sto se ne updejta taj podatak s vremenom. Updejtat cu post popodne kad se napuni sa podatkom koliko mu je sada estimated runtime.

Na njega je spojen PC (povremeno, 60W), NAS (18W), servercic (10W), mrezna oprema (? W) i jedan monitor (? W). U pravilu nije nikad oprerecen sa 150+ W osim za potrebe ove kalibracije koja trazi min. load od 30%.

UPS prijavljuje temp oko 30 C u radu i boravi na otvorenom na polici.

Da sam se sjetio ranije mozda sam se mogao javiti APC-u pa iskamciti RMA za baterije (garancija na baterije je 2 godine)... Pohvalno, UPS ima garanciju 3 godine, toga isto danas nema cesto (potrebna je registracija proizvoda)

EDIT:
Kako sam i ocekivao, trenutni runtime za 180 W je pao sa ~20min na ~5min.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 18.04.2024. u 13:23.
xlr je offline   Reply With Quote