View Single Post
Staro 10.04.2024., 10:16   #4209
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 1,002
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Pozdrav ljudi, trebao bih preporuku što kupiti...

Trebam nekakav NAS/serverić (ne znam ni sam kaj mi je najpovoljnije i najbolje kupiti) koji mora zadovoljiti sljedeće:

1. RAID 1 za 2 diska od 4 TB svaki- redundancija
2. Da stroj može vrtiti WIN virtualku koja između ostalog ima videonadzor i da mogu dodatni disk nakačit ekskluzivno na tu virtualku koji je storage za snimanje - ništa pre zahtjevno za CPU / RAM
3. mala potrošnja el.energije - sada imam 2U server koji cica fino

Imam doma nekakav i3-10100 cpu + 8 GB ram pa možda to iskoristit (fali mbo, cpu hladnjak, kučište)

Gledao sam DS723+ ali je onako... 550€ kaj mi izgleda puno + diskovi ne...

Je li ti uopće treba NAS funkcionalnost ili ti je dovoljno to da vrti VM? Možeš uzeti neki mali PC, možda kakvu miniITX ploču sa i3 i podići na njoj Proxmox virtualizaciju u kojem možeš dići Windows mašinu na kojoj će se vrtiti taj videonadzor. A ako i treba NAS funkcionalnost digneš NAS distribuciju po želji kao dodatnu virtualku. Pošto se sve da izvesti u opensource priči onda nemaš nikakvih troškova osim hardvera, koji platiš puno manje nego jako precjenjeni Synology.

Druga opcija je uzeti neki Celeron bazirani Qnap 2bay NAS, na njima možeš podići OS koji ti odgovara, bilo da je Proxmox bilo OpenMediaVault.
Night je online   Reply With Quote