View Single Post
Staro 29.06.2003., 22:35   #48
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,973
uf, drago mi je da sam uvijek kupovao CDe bez ikakvog tiska. imam tu neku briju da taj dodatni nanos nije savršeno centriran, pa destabilizira cijeli disk. a to je nekako bitno kada se disk vrti na 160 o/sekundi (48x)! ipak, pokazalo se da to nije uvijek pravilo....

uzeo sam tokom tjedna puno CDa snimljenih u mnogo različitih writera u zadnjih pet godina, što mojih, što od frendova što su mi donijeli, te uz pivu i pizzu sa svima njima i provlačio ih kroz sve testove u WSESu. ideja je bila vidjeti koliko su dobri pojedini writeri, te koliko dobro optimiziraju lasersku zraku. u igri su bile 4 Yamahe, 2 Mitsumija, 2 LGa, 2 LiteOna, 4 Plextora, 6 Teacova, te 1 MSI. Sveukupno, oko 60CDa, te dva puna dana mučenja mog LiteOna...

iz aviona je vidljivo po onim grafovima da su Teac i Plextor najstabilniji writeri. Plextor je generalno malo bolji od Teaca na nekim CDima, dok je na nekima lošiji, dok je Teac nekako ujednačen. zanimljivo je da Plextor odlično snima na šrot medije, osim na Princa, dok brand medije poput Verbatima ne sprži baš kao Teac :confused:

najstabilniji laser je imao Teac 55S SCSI (4x/12x). "Error-free" disk sa samo 4 C1 greške na cijelom disku (!!!!) je Traxdata Gold 8x (Ritek) koju je spržio Teac 56S na 6x prije tri godine.

Na većini Ritek diskova, Plextori su imali 10-15% manji C1 error rate nego Teac recorderi, osim spomenute Traxdate Gold 8x i još par bisera koje je Teac spržio sa neobjašnjivo malim C1 error rateom. Uglavnom, stari Plextori 4x i 8x su užasno loše snimali Princo medije.

Yamahe - loše. To je jedino što ih opisuje. Užasno nestabilno i kao da poludi na drugoj polovici diska. Općenito, problemi sa različitim medijima.

Mitsumi - jako voli stari TDK X-Reflex, pogotovo stari 2x IDE Mitsumi. Ostale diskove prži solidno. Niti loše, ali niti posebno dobro. Nema C2 grešaka. Stabilni writeri i svi se odlično snalaze sa različitim medijima.

LG - izvrsni writeri, ako spustite brzinu snimanja, recimo na 24x ili još niže.

LiteOn - čudna biljka. Neki CDi ispadaju bolje ako se snimaju na velikim brzinama :confused: (ovo prvi puta vidim u životu), a neki ispadaju bolje ako se snimaju na nižim brzinama. Moj combo zasere svaki disk koji snimim na 4x. Nadam se da će dečki to riješiti sa nekim novijim firmwareom.

MSI - premalo iskustva da napišem nešto o njima. Ali nevjerojatno je kako se malo griju. Nakon pola sata iživljavanja na 48x, diskovi iz tog writera jedva da se topli :confused:

nažalost, WSES radi pod DOSom, a zaboravio sam prije njega učitati Screen Thief, pa nisam snimio neke grafove. budući da testovi za jedan CD traju oko 25min, nije mi se to dalo ponavljati... a čekaju me još dva ispita, a ja testiram CDe....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 29.06.2003. u 22:59.
medo je offline   Reply With Quote