Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2002., 01:46   #1
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Pas mater Gainwardu...Nikad vishe...

Ajd da se malo ispushem...

Naime, imam taj gf4 od Gainwarda, ko sto u sig-u stoji, i poceo se smrzavat cijeli stroj. Umjesto da sam iso cackat po forumima okolo, ja se napravio pametan (ja i pament = ne funkcionira bas), pa kupio novo napajanje - i nije pomoglo...

I sad otkrijem da je cak i Inquirer piso o Gainwardu (i mom problemu)...

Do Gainward Ti4200 cards make screens go pink?

Mamicu im je*em...Poslo sam zahtjev za RMA, pa sad cekam. Cim mi zamijene karticu, rjesavam se iste i idem za Leadtekom ili Abitom...

Ja sam od onih kaj uvijek stanu u drek. A vama ostalima savjet - NE kupujte NIS od Gainwarda...Nikad vishe...

P.S. Mislim da vam kartica moze radit perfektno i po par mjeseci prije neg se pocne desavat gore navedeno govno. Ja bi svima preporucio da se rijese iste. Sto prije...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 07:26   #2
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Re: Pas mater Gainwardu...Nikad vishe...

Citiraj:
Originally posted by sbp
Ajd da se malo ispushem...

Naime, imam taj gf4 od Gainwarda, ko sto u sig-u stoji, i poceo se smrzavat cijeli stroj. Umjesto da sam iso cackat po forumima okolo, ja se napravio pametan (ja i pament = ne funkcionira bas), pa kupio novo napajanje - i nije pomoglo...

I sad otkrijem da je cak i Inquirer piso o Gainwardu (i mom problemu)...

Do Gainward Ti4200 cards make screens go pink?

Mamicu im je*em...Poslo sam zahtjev za RMA, pa sad cekam. Cim mi zamijene karticu, rjesavam se iste i idem za Leadtekom ili Abitom...

Ja sam od onih kaj uvijek stanu u drek. A vama ostalima savjet - NE kupujte NIS od Gainwarda...Nikad vishe...

P.S. Mislim da vam kartica moze radit perfektno i po par mjeseci prije neg se pocne desavat gore navedeno govno. Ja bi svima preporucio da se rijese iste. Sto prije...
Jedna lasta ne cini proljece... osim toga, kolko sam cuo, Gainwardov support je dobar tak da brzo mijenjaju stvari i sl.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 19.11.2002., 11:01   #3
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Znas kaj mi je sam zao? To kaj nisam bio u Zgb-u za vrijeme Info-a da se na*ebem ma*ke tipu iz Gainward-a...

No, ko se opece na mlijeko i na jogurt puse. Mogu imat najbolji support na svijetu, mogu imat najbolje kartice na svijetu, ja vise nikad necu od njih nis kupit.

(Necu rec da cekam RMA vec 2 dana - ak je to Quick Dealing With The Situation onda sam ja ektoplazma)
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 12:03   #4
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by sbp
Znas kaj mi je sam zao? To kaj nisam bio u Zgb-u za vrijeme Info-a da se na*ebem ma*ke tipu iz Gainward-a...

No, ko se opece na mlijeko i na jogurt puse. Mogu imat najbolji support na svijetu, mogu imat najbolje kartice na svijetu, ja vise nikad necu od njih nis kupit.

(Necu rec da cekam RMA vec 2 dana - ak je to Quick Dealing With The Situation onda sam ja ektoplazma)
Meni je isto zao kaj nisi skuzio da te grafikaner muci prije nego kaj smo se nasli s tipom iz Gainwarda... Da ga malo zezuckamo i tako to. A fuckat ga...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 12:05   #5
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
evo da se i ja prikljucim diskusiji.. imam gainwarda 64mb i bojim se da imam isti problem. ne desava mi se tolko cesto kao kod ivana, mozda zato kaj je vodeno hladjen, ali ima isti simptom.

desi se samo na pocetku, i samo u igrama. dakle bootam stroj, otvorim warcraft 3, smrzne se u roku 5 sekundi. prvo se pojave pink crte preko ekrana, onak ko sje*ani sprite-ovi, jos jednu sekundu-dvije mozes pomaknut misa, al cijeli ekran zgleda blesavo, i onda se smrzne. ako resetiram komp onda mi i bios ekran zgleda tak pink sje*ano. problem nestaje kad napravim power-off, power-on. i to mi se pocelo desavat nedavno, mozda jednom tjedno se tak smrzne.. rebootas, opet normalno.

eto, i ja cu se prikljucit ekipi koja trazi RMA pa cemo vidit. al zbilja je*o gainward, kupis skuplju karticu ocekujuci kvalitetu a kad tamo ispada da bi manli radio bolje.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 12:22   #6
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Ono kaj su napisali okolo po boardovima, i u inquirer-u, zapravo znaci da sve GF4 ti4200 64MB proizvedene do cca 9 mjeseca su sjebane...

Eto kume, i tebi se pocela sjebavat. Najgore je kaj se ispocetka smrzava svakih par dana, a nakon 2-3 tjedna se to pretvori u konstantno i nemres prakticki nis radit...(Meni se jos nece smrznut u photoshopu fala bogu).

Pocelo bu se smrzavat dok imas i explorer otvoren (to je 2 faza, prva faza su igre).

Ono kaj NESMIJES radit je radit RMA prek ducana u kojem si kupio jer ce ti najvjerojatnije poslat novu karticu iz sjebane serije. Mora se slat direktno Gainward-u...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 12:30   #7
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
da, kupio sam ju u overclockers.co.uk na nekom smijesnom special offeru. sumnjam da cu od njih dobit neki support. poslo sam rma request njima jucer pa nista.

danas sam poslo gainwardu rma request.. mislim da su sanse vece da ce to proc direkt kod proizvodjaca.

izmedju ostalog overclockersi traze da im posaljes sve, ukljucujuci i onu kartonsku kutiju, sto je naravno prva stvar koja se baca. nisam lud iznajmljivat jos jednu sobu da bi mogo cuvat kutije od svega sta sam kupio

eto, sad sam u fazi igre.. inace kartica kupljena u 7. mjesecu.

bas me zanima jel izlazi kaj uskoro na sta bi se isplatilo upgradeat, ak vec kupujem novu karticu da kupim nes novo.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 12:34   #8
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Re: Re: Pas mater Gainwardu...Nikad vishe...

Citiraj:
Originally posted by ozren
Jedna lasta ne cini proljece... osim toga, kolko sam cuo, Gainwardov support je dobar tak da brzo mijenjaju stvari i sl.
Ozren, odi procitaj clanak u inquireru datiran 05/09/2002 :

Gainward will fix Pink Screen of Death cards quickly

Ovo je oficijalni odgovor Gainward-a tipu s foruma kaj nevalja s karticama datiran 29/10/2002:

Citiraj:
Dear Philip,
Good day. We are very sorry for this matter. Yes, as you said this issue may caused by VGA card hardware defect. We also ask our users to return their VGA card back to our US branch for RMA/replacement. We also fixed this issue by change the capacitor on power regulator. You can contact our US branch at +510-252-1118 for asking RMA information.

Best Regards,
shih ping
Zabrinjavajuc je ovaj post od 03/11/2002:

Citiraj:
"Im a bit of an ancient when it comes to this problem =). I bought my card in June, problem cropped up in late July. I RMA'd it as soon as I found out that Gainward was accepting them to be repaired/replaced. 2 weeks passed, it came back and was fine for several weeks, then the pattern appeared again and the problem continued its viscious cycle. Today marks the first time the problem has happened in over 2 weeks, but it's happened four times today...

I stress: THIS IS A "REPAIRED CARD" from Gainward... They just lost a customer, but I'll still probably RMA it again like a Pu$$y =)"
Cijeli thread je ovdje:

Anyone having problems with Gainward ti4200s

Cim dobim RMA, prodajem karticu...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 12:38   #9
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
grozno! ... kad se sjetim da sam ja kontao izmedju MSI i Gainwarda ... da mi se desava ovo kaj vama mislim da bi bio totalno lud. Prvi put u zivotu iskesiram hrpu love za graficku da se mogu igrati ko covjek i onda da mi se desavaju takve stvari. Uh ne bi htio biti u vasoj poziciji.
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 14:25   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Ja se samo brinem da to nije samo Gainward-specific problem... naime, meni se iz cista mira poceo desavati slican problem na mom stroju jucer... nije da je pink, ali mi se ono zna sistem zakociti bez razloga nakon cega nestane slike, a kad dizem sistem nakon toga slika mi zna totalno popizditi odmah nakon POST-a. A ja imam MSI karticu... Jedino kaj bi u teoriji meni moglo biti su 40.72 driveri jer mi se ista stvar nije desavala dok sam bio na 30.82... Sad si sve razmisljam piknuti jednu drugu NVIDIA karticu koja je kod mene u stroj pa vidjeti kaj se desava ili si ghostat stariji imidz na kojem su 30.82...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2002., 14:36   #11
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Opa Miki!!!

Da, tocno to, sve se smrzne. Nakon reseta, odma nakon posta, umjesto normalne slike sve je sjebano...(I moram zgasit stroj i ponovo upalit)

I nis driveri, ja sam prvo vrtio 29.82 (mislim), pa 30.82, pa sad 40.72. I uvijek to...

Inace, drko sam po svemu u biosu (dizo voltazu agp-a, spusto voltazu agp-a, mijenjo AGP aperture size i sve ostalo), apdejto bios ploce, probo sve drajvere, drko sa nvtweakom po fastwrite-u i svem mogucem i nemogucem, kupio novo napajanje...

Zabrinjavajuce...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:11   #12
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
gf4 ti4X crashing...Izgelda da nije samo Gainward

Skvadro, jel se ikome od vas desilo nekaj slicno sa gf4 ti4x00 (bilo kojeg proizvodjaca) kao sto sam ja opiso u prethodnom threadu???? (Imam Gainwarda 4200)

Ozren se sad javio da se i njemu nekaj slicno pocelo nedavno desavat sa MSI-om 4400...

Skocio sam na MSI-jev sajt, i vidi gle

Citiraj:
I've had the exact same problem and it's ongoing. I had my MSI Geforce 4 TI4400 VDT for 6 months with no problems, then a couple of weeks ago I suddenly had coloured blocks all over the screen.
This started when playing games but slowly got worse by crashing my machine and then screen corruption on boot up. The card went back to the supplier who found a fault with it, they replaced it but on installing the new card I had the exact same fault straightaway, even when it does the memory check on boot up. I now wait for a replacement.
Luckily someone lent me their old geforce 2 which is working fine in the same machine. I've read somewhere that this problem maybe down to the video memory on the card but it could be anything. The next card I get sent better work.

Spec:
Abit KX7-333R
Athlon XP2000
MSI Geforce-4 TI4400VDT
Soundblaster Audigy
512mb 2700ddr
2x 40gig HD's
400watt PSU
etc
Nis, idem malo postat po velkim boardovima da vidim kaj cu dobit ko odgovor...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:18   #13
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Re: gf4 ti4X crashing...Izgelda da nije samo Gainward

Citiraj:
Originally posted by sbp
Skvadro, jel se ikome od vas desilo nekaj slicno sa gf4 ti4x00 (bilo kojeg proizvodjaca) kao sto sam ja opiso u prethodnom threadu???? (Imam Gainwarda 4200)

Ozren se sad javio da se i njemu nekaj slicno pocelo nedavno desavat sa MSI-om 4400...

Skocio sam na MSI-jev sajt, i vidi gle



Nis, idem malo postat po velkim boardovima da vidim kaj cu dobit ko odgovor...
Za popizdit, tip ima istu istu graficku kao i ja! I isti isti simptom!!! Di si to nasao na MSI stranicama?
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:22   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa dobro...kakvi ste vi PC-EXPERTI...???

Svi imate NVidie...pa gdje je tu zabava???

Ja osobno nisam nikad imao problema dok sam imal NVidiu.

A bogme, nebi se nikad "informatički opismenio" da nisam piknuo ATI-ja

ATI+VIA

Hočeš-nečeš, za mjesec dana si teška manga, a prepravljat reg.
ti je ko dobar dan
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:30   #15
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pa dobro...kakvi ste vi PC-EXPERTI...???

Svi imate NVidie...pa gdje je tu zabava???

Ja osobno nisam nikad imao problema dok sam imal NVidiu.

A bogme, nebi se nikad "informatički opismenio" da nisam piknuo ATI-ja

ATI+VIA

Hočeš-nečeš, za mjesec dana si teška manga, a prepravljat reg.
ti je ko dobar dan
Nije problem u driverima niti u OSu, vec je hardwerski sjebana graficka. A tu mozes biti najveca manga na svijetu pa ti to nece pomoci....
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:35   #16
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by sbp
Opa Miki!!!

Da, tocno to, sve se smrzne. Nakon reseta, odma nakon posta, umjesto normalne slike sve je sjebano...(I moram zgasit stroj i ponovo upalit)

I nis driveri, ja sam prvo vrtio 29.82 (mislim), pa 30.82, pa sad 40.72. I uvijek to...

Inace, drko sam po svemu u biosu (dizo voltazu agp-a, spusto voltazu agp-a, mijenjo AGP aperture size i sve ostalo), apdejto bios ploce, probo sve drajvere, drko sa nvtweakom po fastwrite-u i svem mogucem i nemogucem, kupio novo napajanje...

Zabrinjavajuce...
Ja sam prvobitno mislio da mi je to jer sam prevec OCao CPU i memoriju, no nije jer se isti k. nastavio odmah nakon toga kad sam sve underclockao... piknuo sam sad i u drugi stroj i isto sranje... jebem ti ja hardwerske probleme...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:35   #17
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Eto ti link, to je prvi post na koji sam naiso, vjerojatno ima jos...

http://www.msi.com.tw/program/e_serv...eid=1&page=1#8
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:41   #18
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
No,dobro...
Sve ja to kužim,ali prije nije bilo da se škvadra sa NVidiom žali na drivere...a koliko čitam po net-u sad to rade malo-malo

A skoro sam kupio tu karticu,VIVO model...

Da ne bude zabune još uvijek su driveri od ATI-ja puno nestabilniji od NVidie,ali...izgleda da trka za brzinom ipak ima posljedice
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:41   #19
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Ja se samo brinem da to nije samo Gainward-specific problem... naime, meni se iz cista mira poceo desavati slican problem na mom stroju jucer... nije da je pink, ali mi se ono zna sistem zakociti bez razloga nakon cega nestane slike, a kad dizem sistem nakon toga slika mi zna totalno popizditi odmah nakon POST-a. A ja imam MSI karticu...
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!! nemojte molim vas!
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:49   #20
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Krasno nije me dosta izje** SP3 sad mogu strepiti od ruzicastih kockica na mojoj grafickoj od 1.500kn, odlicno!
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 15:52   #21
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Ne zelim nikom tjerat strah u kosti, no cudno je ovo...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 16:16   #22
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
spojio sam oba threada, da se ljudi nebi dopisivali na dvije strane.. tek tolko, da se nitko ne cudi kaj se sad desilo.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 16:30   #23
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
meni se cini da bi to sve skupa moglo biti povezano sa krizom kondenzatora u tajvanu. naime prema ovom izvoru jedanaest proizvodjaca kondenzatora u tajvanu zahvaceno je problemom u proizvodnji koji kao rezultat daje lose kondenzatore kratkog vijeka trajanja. s obzirom da se oko 30% kondenzatora proizvede u tajvanu ovo zvuci prilicno opako. a kad to povezemo sa informacijama sa gainwardovog foruma, gdje se spominje kao moguc popravak "zamjena memorije" ili "zamjena kondenzatora". e pa sad neznam koliko se memorija kvari, ali meni ovo smrdi na kondenzatore.

http://www.theinquirer.org/?article=6085
http://www.theinquirer.net/?article=5878
http://www.niccomp.com/taiwanlowesr.htm

ovaj zadnji link daje imena proizvodjaca koji nemaju tvornice u tajvanu i koji bi trebali biti "sigurni"
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 16:30   #24
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Baš čudno...
Da li imaju te dvije grafičke isti ref.dizajn kao i Leadtek???
Meni to smrdi na memoriju,ali izgleda da nije samo to.

Baš bi bilo zgodno za vidjet koje firme imaju isti pcb,komponente i tako to

Makar,nebi me čudilo-i MSI i Gainward su se busali kak dobivaju "najbolje" primjerke od NVidie...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 16:37   #25
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by dpajur
meni se cini da bi to sve skupa moglo biti povezano sa krizom kondenzatora u tajvanu. naime prema ovom izvoru jedanaest proizvodjaca kondenzatora u tajvanu zahvaceno je problemom u proizvodnji koji kao rezultat daje lose kondenzatore kratkog vijeka trajanja. s obzirom da se oko 30% kondenzatora proizvede u tajvanu ovo zvuci prilicno opako. a kad to povezemo sa informacijama sa gainwardovog foruma, gdje se spominje kao moguc popravak "zamjena memorije" ili "zamjena kondenzatora". e pa sad neznam koliko se memorija kvari, ali meni ovo smrdi na kondenzatore.

http://www.theinquirer.org/?article=6085
http://www.theinquirer.net/?article=5878
http://www.niccomp.com/taiwanlowesr.htm

ovaj zadnji link daje imena proizvodjaca koji nemaju tvornice u tajvanu i koji bi trebali biti "sigurni"
Neznam gdje se delaju ABIT MB,ali i njima u zadnje vrijeme isto dosta često krepavaju kondezatori
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 17:05   #26
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Evo sto se tice ABIT ploca, nisu samo ABIT ploce u pitanju, a i problemi oko kondenzatora nisu samo zadnjih par mjeseci, izgleda da to traje vec duze.

Ovo je site od tipa koji popravlja maticne na kojima su kondenzatori otisli, ima dosta slika tak da si ljudi mogu pogledat dal imaju slicnu situaciju na grafickim karticama i slicno.

Bojim se sto cu vidjet kad otvorim stroj...

http://home.att.net/~garyheadlee/index.html
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 18:00   #27
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Evo opet podivljala graficka... Sad sam piknuo drugu i dam se kladiti da ce opet svi moji problemi nestati... Ono sto pak brine je zamjena ove posrane pokvarene kartice jer sam 100% ziher da ce majstori u servisu gdje sam ju kupio reci neku nebulozu...

ali ako nece ici drugacije, saljem direktno MSI-u...

O.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 18:31   #28
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Gainward se jos nije javio za RMA (tolko o Quick Replacement-u), no danas sam razgovaro sa managerima u komplett-u (juk, sto volim kad mogu preskocit obicne administratore i direkt do managera) i dobio odobrenje za refund para, tak da si mogu kupit nekaj drugo (r9700 heheheheheh)

Jebes NVidiu, to je ko kurcem po koprivama, mozda bu opeklo, mozda nebu...
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 19:20   #29
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by sbp
Gainward se jos nije javio za RMA (tolko o Quick Replacement-u), no danas sam razgovaro sa managerima u komplett-u (juk, sto volim kad mogu preskocit obicne administratore i direkt do managera) i dobio odobrenje za refund para, tak da si mogu kupit nekaj drugo (r9700 heheheheheh)

Jebes NVidiu, to je ko kurcem po koprivama, mozda bu opeklo, mozda nebu...
Rijesit ces se hardwerskih problema i prijeci na softwerske s R9700... uh kad pocnes pizditi s driverima, bit ce sve lijepo za slusati.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2002., 22:17   #30
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Jos nemam pink ekran ali mi graficka crkava na 3dmarku "high poligon countu"/onom sa 8 svjetla i u gotovo svim igrama nakon nekog vremena.
Probao sam SVE SVE SVE ali ipak mislim da je ram cudan(grrr Kingmax 333). Blokira i kaze error_in_nonpaged_area ili eror in nvdisp4.dll.gainward 4200-64mb.nek ide sve u pm.
Le0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na