Projektor za mobitele

·

Da, sada napokon možemo skinuti film (koristeći jednu od ultra jeftinih „hodaj i skini“ tarifa na našem tržištu) na naše mobilne telefone i gledati ga putem projektora na obližnjem zidu.

Texas Instruments je predstavio Pico-projector, a na CTIA Wirelees 2007 u Orlandu i prikazao prvi protptip potpuno sposoban za projiciranje slike iz mobitela i ostalih prijenosnih uređaja.
Za razliku od klasičnih DLP-baziranih džepnih projektora koji se oslanjaju na LED izvor svijetla, pico-projector koristi tri lasera koji u kombinaciji s DLP čipom i izvorom struje projiciraju sliku. Naravno, mogućnosti za primjenu su ogromne, od zabavne industrije do špijunaže i sličnih aktivnosti. Tvorci ovog uređaja predviđaju veći komercijalni uspjeh u slijedećih par godina, bar što se tržišta mobilnih telefona tiče.