RadeonProDuo_12

Sama činjenica kako AMD ovu karticu nije namijenio primarno igračima nego VR developerima za offline rendering, bi trebala opravdati njenu visoku cijenu od 1500 USD. Radeon Pro Duo je svakako vrlo dobar proizvod, koji je odlično sastavljen, ima adekvatno riješeno hlađenje i nudi visoke performanse tamo gdje je to bitno. Potrošnja i zagrijavanje oklopa (kućišta), su visoki no drugo se nije moglo ni očekivati – ipak je riječ o kartici s 350 W TDP-om s konektorima koji joj mogu dati i 525 W. Rashladni sustav je efikasan i tih, a grafički se procesori zagrijavaju do oko 66°C.

Naravno, igrači koji će moći prihvatiti činjenicu kako slabije skalira u nekim naslovima (Hitman, Sniper Elite III, Thief), da neki naslovi ni ne podržavaju CFX (Ashes i CoH 2) i to da zapravo i nije puno brža od 295 X2 svakako mogu krenuti u nabavku jer će im na FreeSync monitoru omogućiti odlično iskustvo igranja čak i pri 4K te u VR okruženju. Opet, treba biti fer i priznati si kako su dvije R9 Fury X kartice cijenom negdje oko 1000 USD, a jedina komparativna prednost Pro Duo je što zauzima manje mjesta od dvije kartice i njihova dva radijatora.

Linksova je Oxygen 660IO konfiguracija odlično posložena, a komponente su dobro izbalansirane osim što bi mi izostavili jedan od tih jako skupih SSD-a. Asusov monitor pruža glatko iskustvo igranja, a zamjerku možemo dati na prikaz boja na ekranu koje su pomalo isprane. Sve u svemu, mi Radeon Pro Duo više preporučujemo za ono za što ga je i proizvođač namijenio, no ukoliko ste gamer i imate neograničen budžet slobodno navalite.