Porast performansi overclockingom

Porast performansi overclockingom nije velik jer procesor u svim ovim benchmarcima ionako boosta sve jezgre na oko 4,6+ GHz, a viđali smo i do 4,65 GHz. Tako s porastom na 4,7 GHz ne dobivamo previše.

Memorijske performanse @ 3.600 MHz CL16

Memorijske performanse su šarolike. Čitanje i zapis su slabiji, kopiranje nije loše i onda latencija dosta visoka.

Potrošnja sistema

Potrošnja sistema je mjerena s OCCT-ovim large testom kao i kod ostatka procesora i vidimo da je 5600X potrošač jednak kao i 10600K, i da za oko 10 W više troši od Ryzena 5 3600X koji je uzgred budi rečeno 95 W procesor. No, porast performansi je ipak puno veći od tih 6% veće potrošnje pa je efikasnost bolja.

Zagrijavanje @ Aorus Liquid Cooler 280

Maksimalna Tdie temperatura je najniža od četiri testirana procesora što je i logično. Zanimljivo za napomenuti je da je prosječni takt u 50 minuta testiranja (OCCT, Large Data), bio 4,65 GHz za sve jezgre što je više od deklariranog maksimalnog boost takta za jednu jezgru! Druga iskazana temperatura Tdie CCD1 je ipak bila viša – 68,3°C.

Za usporedbu smo napravili i testove zagrijavanja sa Wraith Spire hladnjakom i maksimalna Tdie temperatura je s njim iznosila 88,8°C, a Tdie CCD čak 92°C.