AMD Ryzen 7 1700 recenzija
Datum objave 08.03.2017 - Krešimir Matanović
Rezultati testiranja - prvi dio
Futuremark sintetika
PCMark priča poznatu priču, procesori s nižim taktom dobiju manje bodova, no čim smo ga overclockirali situacija se promijenila i 1700 je uhvatio overclockirani 1800X.
Overclockingom u oba 3DMark testa gubitnika pretvaramo u dobitnika. Loši grafički rezultati na referentnom taktu će se vidjeti i na sljedećoj stranici, a na zadnjoj pak stranici ćemo vidjeti kako se sve može poboljšati overclockingom i bržom memorijom.
CPU testovi
U prvom testu 1700 ni ne zaostaje previše za 1700X, barem ne onoliko koliko je sporiji u taktu (300 MHz). Samo da bude jasno – kada je svih 16 threadova zaposleno takt 1700X je 3.5 GHz na svim jezgrama, a 1700 pri tome radi na 3.2 GHz na svim jezgrama.
Cinebench je jaka strana Zen arhiotekture i to i 1700 pokazuje jer je rezultatom iznad 5960X procesora.
U Handbrakeu se desio određeni pad u sličicama po sekundi, a u minutama to znači kako za isti posao koji 1700X odradi u 37 minuta i 27 sekundi, 1700-ki treba 39 minuta i 55 sekundi – ne puno više. Za isti posao 1800X-ici treba 35 minuta i 26 sekudi.
I u TrueCryptovom AES testu je 1700 iznad 5960X što je vrlo pohvalno.
U wPrime testu ponovno pada u poretku iza 5960X, no i dalje ostvaruje vrlo respektabilan rezultat – ispred 4960X-a je koji ima osnovnu frekvenciju od 3.6 GHz.
U ovom je testu pad performansi nešto veći nego što smo viđali u prethodnim benchmarcima pa se 1700 ovdje druži s šest jezgrenim Intelovim Haswell-E procesorima uz izuzetak 5960X-a koji je također podbacio.
Forum
Objavljeno prije 13 minuta
Serije - dojmovi, komentari i preporukeObjavljeno prije 21 minuta
Kupnja kuhinjskog posuđa (informacije i savjeti)Objavljeno prije 23 minute
AutomobiliObjavljeno prije 28 minuta
TES 4 OblivionObjavljeno prije 32 minute
Kucna mreza savjetNovosti
Hoće li fotografije s mobitela izgubiti boju nakon prijenosa na računalo? Osim kompresije i pretvorbe formata, i AI igra veliku ulogu!
Danas, u eri kad svi fotkamo mobitelima, ti uređaji postali su pravi "artefakti" za hvatanje trenutaka života. Kad pogledamo fotku na ekranu mobitela, sve izgleda spektakularno – boje pršte, detalji su toliko oštri da se čini kao da možemo... Pročitaj više
LG lansira 31,5" 4K Swing Smart Monitor, s postoljem na kotačima, s Microsoft Officeom
LG je upravo lansirao Smart Monitor Swing zaslon s postoljem na kotačima, visokom prenosivošću, integriranim s mnogim pametnim značajkama. Ovaj zaslon ima točnu veličinu od 31,5", 4K UHD rezolucija podržava multi-touch za vizualnu interakci... Pročitaj više
USB 2.0: Od "kralja brzine" 2000. godine do trajne ikone nakon 25 godina
Iako je USB 2.0 prvi put predstavljen 2000. godine, trebalo je nekoliko godina da postane stvarno popularan na osobnim računalima. Danas, 25 godina kasnije, još uvijek ostavlja svoj trag kao jedan od najvažnijih tehnoloških standarda za pri... Pročitaj više
Zašto se Samsung odrekao svega kako bi premjestio svoje telefonsko carstvo u Vijetnam?
Samsung je nekoć bio veliki igrač u Kini, ali nakon nekoliko ključnih događaja, tvrtka je odlučila premjestiti proizvodnju pametnih telefona u Vijetnam i druge zemlje. Što se dogodilo? Zašto su se Koreanci odlučili odreći Kine, unatoč tome... Pročitaj više
Digital Realty u Hrvatskoj dobitnik priznanja Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike za unapređivanje zaštite na radu
Digital Realty (NYSE: DLR), najveći globalni pružatelj rješenja za data centre, kolokacije i međusobno povezivanje neovisnih o oblaku i operatoru, dobitnik je još jednog priznanja za unapređivanje zaštite na radu. Riječ je o godišnjem prizn... Pročitaj više
Sve novosti