Dizajn hladnjaka je vrlo sličan onome sa starih GF 4 kartica – maleni ventilator usmjereno tjera zrak na rebra pasivnog dijela hladnjaka koji se također ne ističe svojim gabaritima. Ventilator svoj posao obavlja prilično tiho, ali pretpostavljamo da postaje bučniji nakon par mjeseci uporabe.

Nakon skidanja hladnjaka postalo je jasno da ovaj komad bakra ne leži baš na svim komponentama. Kao što vidimo grafički procesor i PCI-E/AGP bridge čip su dobrano zaliveni sa termovodljivom pastom, ali ipak nije riječ o "srebrnoj" pasti već običnoj silikonskoj. Istina, u AOpenu su stvarno pretjerali sa količinom paste, ali bolje da je ima više nego da je nema uopće. Premda ovdje to nije vidljivo, memorija ipak dolazi u kontakt sa hladnjakom, ali ne direktno već preko thermal padova koji i nisu baš najsretnije rješenje.

Što se tiče memorijel, Aopen je na ovu karticu ugradio isti tip memorije koji se koristi i na PCI-E verzijama kartica GF 6600GT. Riječ je o 2-nanosekundnoj Samsungovoj GDDR3 memoriji koje na kartici ima ukupno 128 MB. Kao što vjerojatno znate, 2-nanosekundna memorija ima teoretski maksimalni takt od 1000 MHz što je za 100 MHz više od referentnog takta memorije na AGP verzijama GF 6600GT kartica. Unatoč tome, AOpenov GeForce 6600GT AGP ipak radi na referentnim taktovima za ovu vrstu kartica – 500 MHz za GPU i 900 MHz za memoriju.