asrock_fh370p_6

Oko socketa se kao i uvijek smjestila napojna jedinica, a proizvođač se hvali kako su ugrađene kvalitetne komponente koje uključuju premium 50-amperske prigušnice i Nichiconove 12K Black solid kondenzatore. Hladnjaci su kao što smo napisali dovoljno masivni i učinkoviti, a i prostora za hladnjake oko njih ima dovoljno. Samo će vanjski ventilatori većih hladnjaka imati problema sa smještajem. U blizini socketa se nalaze dva konektora za ventilatore, a na dnu ploče ih je još tri – sasvim dovoljno za namjenu ove ploče.

asrock_fh370p_7

Klasično, memorijski slotovi su desno od socketa. Svi su iste, crne boje no da vas to ne zbuni orijentirani su na klasičan način. Najprije popunjavamo drugi i četvrti, pa onda prvi i treći s DDR4 modulima brzine ne veće od 2.666 MHz i ukupnog kapaciteta 64 GB. Uz rub ploče nalazimo dva USB 3.0 interna konektora, 24-pinski ATX i napojnu jedinicu za memoriju.

asrock_fh370p_8

Donji dio ploče sadrži audio jedinicu s Realtekovim ALC1220 CODEC-om u glavnoj ulozi, potpomognutim s Nichicon Fine Gold audio kondenzatorima, 120 dB SNR DAC-om s diferencijalnim pojačalom, NE5532 pojačalom za slušalice (do 600 Ohma). Audio kanali su na odvojenim slojevima PCB-a koji je dodatno izoliran, a audio konektori su pozlaćeni. Ovdje je dakle riječ o ozbiljnom integriranom rješenju, baš kao kod skupljih Z370 ploča i kupci će svakako s tim biti zadovoljni. LAN kontroler je Intelov I219V. Ploča ima dva PCIE konektora pune dužine od kojih je samo gornji x16 propusnosti te ima metalnu zaštitu (donji je x4 propusnosti, a CrossFire je podržan). Oko njih su četiri PCIE x1 utora. Iznad prvog x16 utora je M.2 socket (M2_2) koji podržava uređaje dužine do 80 milimetara u SATA i PCIe x4 modovima rada. Između dva dugačka PCIE socketa se nalazi M.2 socket Key E koji prima WiFi/Bluetooth module (2230 ili Intel CNVi npr.).

asrock_fh370p_9

Na dnu se ploče nalaze uobičajeni konektori i headeri (F_Audio, TPM, COM, 2x USB 2.0, addressable LED header itd.), a tu je svoje mjesto pronašao i jedan M.2 socket (M2_1) koji podržava uređaje dužine do 110 milimetara i u SATA i PCIE x4 modovima rada. Čipset se nalazi ispod stilski dizajniranog aluminijskog hladnjaka koji svoj posao obavlja vrlo dobro. Šest je SATA portova smješteno horizontalno, a SATA 0, 1 i 2 dijele resurse s M.2 socketima.

asrock_fh370p_10 asrock_fh370p_11

  • 2 x Antenna Ports
  • 1 x PS/2 Mouse/Keyboard Port
  • 1 x D-Sub Port
  • 1 x HDMI Port
  • 1 x DisplayPort 1.2
  • 1 x Optical SPDIF Out Port
  • 2 x USB 2.0 Ports (Supports ESD Protection)
  • 1 x USB 3.1 Gen2 Type-A Port (10 Gb/s) (Supports ESD Protection)
  • 1 x USB 3.1 Gen2 Type-C Port (10 Gb/s) (Supports ESD Protection)
  • 2 x USB 3.1 Gen1 Ports (Supports ESD Protection)
  • 1 x RJ-45 LAN Port with LED (ACT/LINK LED and SPEED LED)
  • HD Audio Jacks: Rear Speaker / Central / Bass / Line in / Front Speaker / Microphone (Gold Audio Jacks)

Stražnji je I/O panel uobičajenog layouta s dva USB 3.1 Gen. 2 porta – jedan Type A i drugi Type C. Tri su video izlaza, jedan legacy PS/2 port, a svoje mjesto je našao i limić za antene WiFi modula koji se kupuje zasebno.

asrock_fh370p_12 asrock_fh370p_13

asrock_fh370p_14 asrock_fh370p_15

UEFI je tipičan ASRockovski s pregršt opcija za tweakanje, no naravno bez overclocking mogućnosti. Po uključenju nas dočeka EZ Mode, a s F6 ulazimo u advanced. UEFI sučelje je pregledno i brzo, a izdvajamo mogućnost instant i internet flasha BIOS-a, te Easy RAID Installer opciju.

Softver za operativni sistem je također klasika, a sastoji se od ASRock F-Stream-a, Polychrome RGB kontroler, Key Master-a i XFast LAN-a. Sve radi korektno. Ploča ima i tri zone RGB LED osvjetljenja koje mogu prikazivati različite efekte pa će i s te strane biti zanimljiva nekim kupcima.