Kartica dolazi u tipično Asusovoj kutiji čiju grafiku (izgled) će te odmah prepoznati na policama dućana. Pretežno zelena boja jasno daje do znanja iz čijeg je tabora, tj. čiji grafički čip kuca na kartici. Asus to jasno razlikuje na svojim pakiranjima, pa su tako AMD modeli crvenkasto-narančasti. Na samoj kutiji kao i uvijek možete vidjeti glavne karakteristike proizvoda, no ovaj put s jasno naglašenim Overclocked epitetom i 900MHz oznakom kako zabune ne bi bilo. Uz ostalo kartica donosi novi DirectCU II hladnjak, te poznatu Asusovu Voltage tweak opciju unutar SmartDoctor aplikacije.

Uz pristojno upakiranu karticu (stiro-pjena i antistatička vrećica), dolazi i nešto siromašniji bundle nego što smo navikli kod Asusa. Uz knjižicu brzog puštanja u rad, tu je i CD s upravljačkim programima i aplikacijama, DVI-to-VGA adapter za starije monitore, miniHDMI-to-HDMi adapter, te dva Molex-to-6-pin PCIe Power adaptera. Sve potrebno za rad je tu, no nekako bi uz ovaj TOP model rado vidjeli i SLI mostić ili možda koju igru.

Na prvi nas je pogled ova kartica izgledom hladnjaka podsjetila na neke Gigabyteove modele, no kao što ćemo vidjeti ipak je riječ o drugačijem tipu hladnjaka. Asusova se kartica po dužini ne razlikuje od referentnog modela, a duga je točno 9 inča ili nešto ispod 23cm. Srce ove kartice je kao što znamo GF114 grafički procesor koji ima 8 SM-ova, tj. 384 CUDA jezgri, 64 teksturne jedinice, 8 polymorph mehanizama, 32 ROP-a, te 512KB L2 priručne memorije. Takt grafičkog procesora je sa 822MHz, na ovom Asusovom modelu podignut na okruglih 900MHz, tj. 1800MHz za shadere. Memorija je sa 1002MHz (4.008Gbps efektivno) na referentnom modelu podignuta na 1050MHz, tj. efektivnih 4.2Gbps s kojom GPU komunicira preko svoja četiri 64-bitna memorijska kontrolera. Povećanje takta grafičkog procesora iznosi oko 9.5%, a memorije za nešto ispod 5%. Performanse bi stoga očekivano mogle rasti za oko 10% i tome se možete nadati ukoliko se odlučite za kupovinu ovog tvornički OC-anog modela.

Uklonivši hladnjak s kartice otvorio nam se pogled na njen crni PCB, pastom debelo premazani IHS ispod kojeg sretno kucka GPU, memorijske čipove oko njega te 6+1 faznu napojnu jedinicu koja je dodatno hlađena pasivnim aluminijskim hladnjacima. Cijeli je hladnjak kao što vidimo spoj masivnog aluminijskog bloka i tankih aluminijskih listova. Njihova spojnica su tri bakrene toplovodne cijevi koje su na dijelu gdje nasjedaju na IHS spljoštene kako bi kontaktna površina bila čim veća (otud i naziv DirectCU). Kako iznad glavnog alu-bloka, tako i iznad aluminijskih listova nalaze se dva različita ventilatora promjera lopatica 75mm. Različiti su po broju lopatica i visini. Ventilator iznad alu-bloka je visok 25mm i broji 9 lopatica, dok je onaj iznad alu-listova visok 15mm i broji 11 lopatica. U stanju mirovanja kartice, ventilatori se vrte na oko 1300 okretaja u minuti te su razmjerno tihi, no prilikom dugotrajnog opterećenja (3D) zavrte se i nešto preko 3000 okretaja pri čemu proizvode zvuk visokih i ponekad neugodnih tonova. No na svu sreću buka nije nepodnošljiva te se u masi drugih zvukaova unutar kućišta gotovo i ne primjeti. Ipak, ako slažete tihi sistem predlažemo za najprije testirate i sami ocjenite razinu buke. TDP referentne kartice od 170W je kod ovoga overclockiranog modela ponešto narastao, no i dalje su tu dva 6-pinska PCIe Power konektora za dodatno napajanje strujom. Sve GTX560 Ti kartice, pa tako i ova donose standardnu SLI (2-Way) podršku, podršku za 3D Vision Surround a video izlazi su dva dual-link DVI porta i jedan mini-HDMI port. Sve je ostalo identično GTX 460, koje ovi modeli nasljeđuju.