Po kutiji je vidljivo kako je ovo tipičan ROG proizvod koji ponosno nosi svoje ratničke boje. Prednja strana ne otkriva previše informacija, no ona se može otklopiti kada nam se otvori opis četiri ključne tehnologije i pogled na samu karticu. Na stražnjoj je strani detaljnije secirano hlađenje a prikazan nam je i pogled na PCB. S obzirom da je kartica morala i do drugih redakcija na test nismo joj skidali hladnjak pa je ovo zapravo jedini pogled na ogoljeni PCB na kojem kao kraljevi stoluju dva GPU-a, a oko njih se nalazi svita u obliku PLX čipa koji ih veže, video memorije te kompleksne napojne jedinice.

U paketu uz karticu dolazi i ROG metalna naljepnica za kućište, medij s upravljačkim programima i aplikacijama (GPU Tweak), upute za instalaciju, jedan DVI to HDMI adapter i jedan napojni kabel. Oprema tako nije naročito bogata i voljeli bi vidjeti barem jednu igru. Ipak, prilikom kupovine treba provjeriti vrijedi li za nju Nvidijin Holiday bundle koji uključuje Assassin’s Creed: Black Flag, Batman: Arkham Origins i Splinter Cell: Blacklist, što bi lijepo upotpunilo ovu zvjerčicu.

Sama je MARS-ica prava zvijer. Duga je 28 cm, visoka malo preko 11, a široka oko 4 cm čime zauzima malo više od dva slota. Kvaliteta izrade vidljiva je prvim dodirom dvobojnog aluminijskog pokriva čiji je crni dio premazan mat bojom i površina je gumirana. Stražnju stranu velikim dijelom pokriva aluminijska ploča za učvršćenje PCB-a, koja naravno služi i kao heatsink. Premium proizvod s koje god ju strane primite i pogledate, u najboljoj Asusovoj tradiciji. Dva su ventilatora na dva masivna DirectCU II hladnjaka od kojih svaki ima četiri toplovodne cijevi i svaki "sjedi" na svom GPU-u. Ovakav je sistem dovoljan za odvođenje topline koja se akumulira, a u trenutcima dugotrajnog maksimalnog opterećenja ventilatori sa znaju dosta zavrtjeti i pri tome stvarati malo povišenu buku.

Zašto se stvara toplina jasno je čim se pogledaju specifikacije – dva su GK104-225-A2 čipa na "custom made" PCB-u razdvojeni tako da sjede točno ispod svakog od ventilatora. Čipovi rade na osnovnom taktu od 1006MHz što je za 26MHz više nego na referentnim modelima. Deklarirani Boost takt iznosi 1072MHz, no mi smo pregledom GPU-Z loga otkrili kako je konstantni Boost takt pod opterećenjem 1123.5MHz. Jasno je kako će ovakva dva čipa generirati dosta topline, ali i donijeti visoke performanse garantirane s ukupnih 2 x 1152 stream procesora (2x 32 ROP-a). Dva grafička čipa u SLI polje veže PLX-ov PEX8747, koji je 5-portni PCIe Gen 3 Switch s 48 stazica koji se nalazi bliže lijevom GPU-u. Oko čipova se nalazi ukupno 4GB GDDR5 memorije (svakom čipu pripada po 2GB), koja radi na 1501MHz (6004MHz efektivno) a komunicira putem 2 x 256-bitne veze.

Kako bi sve ovo imalo dovoljno kvalitetne struje za rad brine se 12-fazna Super Alloy Power naponska jedinica i DIGI+ VRM kontroler, a sklop se nalazi točno između dva grafička čipa. Osim 75W koje dobiva preko PCIe-a, napaja se i iz dva osam pinska PCIe Power konektora, što znači kako je maksimalna teoretska snaga koju može povući visokih 375W. Samo za usporedbu, referentna GTX760 ima TDP od 170W. Na strani video izlaza su dva DVI-I konektora, jedan DVI-D i jedan mini Display Port. HDMI podrška dolazi preko DVI to HDMI adaptera. Na vrhu se kartice nalazi MARS natpis koji svijetli crveno i pulsira kada je kartica u upotrebi – ovo će biti posebno atraktivno svima koji imaju prozirne stranice kućišta. Još atraktivnije će izgledati dvije ovakve kartice u kućištu što je omogućeno SLI konektorom na vrhu za Quad-SLI konfiguracije. Ostatak priče je identičan kao i kod svih GeForce kartica serije 7 – podrška za DX11.1 i OpenGL 4.3 API-e, te 3D Vision, 3D Vision Surround, CUDA i PhysX tehnologije. Asus uz karticu isporučuje i svoju GPU Tweak aplikaciju s kojom smo se poigrali prilikom overclockinga.