Ispod I/O panela nalaze se Intelovi i Atherosovi Gigabit LAN kontroleri te Realtekov ALC898 audio kontroler. Ploča ima četiri narančasta PCIe x16 utora (četiri puta x8), te jedan crni (x8) koji ima direktnu komunikaciju s CPU-om čime je izbjegnut prolaz kroz PLX kontroler. Kontroler je isti onakav kakav koristi i Asus – 8747 sa 48 Gen 3 PCIe stazica, a nalazi se iznad prvoga PCIe utora. Tu su još i dva PCIe x1 utora koji se nalaze ispod drugog odnosno trećeg narančastog PCIe utora. Iza prvog utora su svoje mjesto našla dva BIOS čipa i njihova LED signalizacija, a iza drugog PCIe x1 utora se nalazi baterija. Na samom se dnu ploče nalaze F_AUDIO, SPDIF_O, tropinski konektor za ventilator, COM, F_USB2, F_USB1 i F_PANEL konektori. Iznad njega je CLR_CMOS jumper, a u nastavku četiri-pinski konektor za ventilator, BIOS preklopnici (jedan za izbor između Main i Backup BIOS-a, te drugi za izbor Dual ili Single BIOS rada). Dalje na desno nalazi se Debug LED, F_USB3.0 konektor, dva konektora za ventilatore i Reset tipka. Iznad konektora nalaze se iTE-ov Super I/O kontroler, Etronov EJ168 USB 3.0 kontroler, dva Marvelova 88SE9172 SATA 6Gbps kontrolera i mSATA konektor. Na desnom rubu se nalaze četiri SATA 3Gbps i šest SATA 6Gbps horizontalno postavljenih konektora te jedan ATX4P konektor za dodatno napajanje grafičkih kartica (kada ih je dvije ili više).

I/O stražnji panel:

  • 1 x PS/2 keyboard/mouse port
  • 1 x D-Sub port
  • 1 x DVI-D port
  • 1 x optical S/PDIF Out connector
  • 1 x HDMI port
  • 1 x DisplayPort
  • 6 x USB 3.0/2.0 ports
  • 2 x RJ-45 ports
  • 6 x audio jacks (Center/Subwoofer Speaker Out/Rear Speaker Out/Side Speaker Out/Line In/Line Out/Microphone)

Gigabyte je tradicionalniji u dizajnu I/O panela od Asusa pa tu još možemo naći i DVI te VGA konektore uz standardne DisplayPort i HDMI. Nisu previše eksperimentirali pa tu vidimo i jedan PS/2, šest USB3.0 konektora, dva LAN konektora itd.

style='mso-fareast-font-family:"Times New Roman"'> Z77X-UP7 style='mso-fareast-font-family:"Times New Roman"'>(dostupni naponi)
CPU Voltage Auto, Manual, Dynamic (od 0.8V do 1.9V u koracima od po 0.005V)
CPU VTT

od 0.8V do 1.7V u koracima od po 0.005V

CPU PLL od 1.2V do 2.2V u koracima od po 0.005V
IMC od 0.715V do 1.4V u koracima od po 0.005V
Dynamic GFX Core (VAXG DVID) Offset u koracima po 0.005V do +0.35V
DRAM Voltage od 1.1V do 2.1V u koracima od po 0.005V

Gigabyteica donosi klasično UEFI sučelje koje ima dvije mogućnosti prikaza, standardan i 3D. Nama se više sviđa standardan, baš kao i Advanced kod Asusa, no Gigabyte još ima puno posla kako bi na ovome polju dostigli Asus. Njhov se UEFI čini običan i tek s opcijama koje su prijeko nužne, dok je Asusov bogat i vrlo napredan. Ploča dozvoljava tweakanje standardnih opcija i ima raspon napona uobičajen za visoku klasu koja cilja na LN2 overclockere. Ipak, BIOS-i imaju određenih nestabilnosti i ni jedan F5 koji smo probali nije apsolutno savršeno radio. Na kraju smo kao kompromis uzeli najnoviji u vrijeme testiranja – F5j. Softverski paket koji dolazi uz ploču je standardan i nema ničega što do sada nismo vidjeli.