Kao što smo već napomenuli na prethodnoj stranici, Asus je jedan od dva svjetska proizvođača hardvera (drugi je BGF Technologies) koji se odlučio komercijalno predstaviti karticu baziranu na čipu Physx. Kartica dolazi zapakirana u srednje veliku kutiju u kojoj je osim nje same nalaze priručnik za uporabu, molex splitter za napajanje kartice, kožna torbica za čuvanje optičkih medija te dodatni softver koji se sastoji od CD-a s driverima, pune verzije igre Ghost Recon Advanced Warfighter te dodatna dva CD-a s demo verzijama igara Switchball i CellFactor. Dakako, sve spomenute igre su bazirane na AGEIA-inom fizičkom engineu i imaju podršku za Physx čip.

Sama kartica izgleda relativno neugledno, a namijenjena je ugradnji u PCI utor. Premda je za pretpostaviti da bi bolje riješenje bilo implementacija PCI-E sučelja, pretpostavljamo da je korištenjem standardnog PCI-a Asus želio pokriti širu korisničku bazu. Dakako, postoji mogućnost i da sam čip trenutno nema podršku za PCI-E sabirnicu, no to je samo nagađanje budući da su službene tehničke specifikacije vrlo šture i ne otkrivaju ovaj detalj.

Na kartici se uz sam Physx procesor nalazi 128 megabajta GDDR3 memorije na taktu od 500 MHz, a način pristupa ovoj memoriji je 128-bitni. PPU odnosno fizički procesor je hlađen sa standarnim Asusovim hladnjakom kojeg je moguće vidjeti na karticama srednje klase kao što su Radeon X1600 ili pak nešto starijem GeForceu 6600 GT. Čip prema ima potrošnju kao neki od od grafičkih čipova niže klase, dakle potrošnja je niska. Unatoč relativno niskoj potrošnji, kartici je potrebno vanjsko napajanje u obliku standardnog 4-pinskog molex konektora, no to je isključivo zbog toga što se ugrađuje u PCI utor koji joj ne može dati dovoljno struje.

Što se tiče buke koju generira hladnjak, moramo priznati da smo očekivali nešto bolju situaciju. Nažalost, automatske prilagodbe brzine nema pa je hladnjak cijelo vrijeme jednako glasan. Buka nije pretjerana, ali zasmeta će ljubiteljima tihih računala.