Asus je, kao i većina ostalih partnera, na tržište odmah izbacio tvornički overclockiranu verziju kartice. Uz njihov već dokazani DirectCU II dizajn hladnjaka nije bilo razloga ne podići malo referentni takt kako bi kupac out-of-the-box dobio brži proizvod. Naravno, brzine će ovim karticama i trebati jer je Nvidija u međuvremenu odgovorila GTX650 Ti Boost modelom, koji je ciljano izbačen kao konkurent HD7790 kartici. HD7790 je zamišljen da sjedne točno u rupu između HD7770GHz Editiona i HD7850, što se vidi po preporučenoj cijeni od 150 USD. Do sada je tu rupu lijepo ispunjavao konkurentski proizvod, GTX650 Ti, pa je AMD morao reagirati. Asus nije znatnije mijenjao dizajn svojih pakiranja pa će kupci sve relevantne informacije naći na uobičajenim mjestima.

Kao i uvijek, Asus dobro osigurava svoje proizvode, pa je kartica osim što je smještena u antistatičku vrećicu ujedno i zaštićena stiropjeni. Kao što to biva kod niskobudžetnih kartica, bundle nije naročito bogat i sastoji se od uputstava za instalaciju, medija s upravljačkim programima, CrossFire mostića i DVI-to-VGA adaptera.

Kao što smo u uvodu u ovaj članak napisali, Bonaire GPU koji je u ovoj kartici, spada u novi val čipova kodnog imena Sea Islands čije se i druge izvedbe očekuju tijekom ove godine. Sea Islands donose evolucijske promjene GCN arhitekture. ASIC je blago redizajniran, a to je donijelo dvostruke geometrijske i teselacijske jedinice u odnosu na Cape Verde (7770), što znači kako je taj dio sada jednak onima u Pitcairn i Tahiti čipovima (2 primitiva po taktu, umjesto dosadašnjeg jednog). Uz to, za razliku od Cape Verdea koji je imao 10 Compute Unita i 640 stream procesora, Bonaire ima 14 CU-a i 896 stream procesora. Uz to i broj teksturnih jedinica je podignut sa 40 na 56. Back end pak nije mijenjan u odnosu na Cape Vedre (16 ROP-ova). Isto tako nije mijenjana memorijsko sučelje koje je 128-bitno. Takt GPU-a je 1GHz kao i kod GHz Editiona HD7770, dok je data rate sa 4.5Gbps podignut na 6Gbps, što je donijelo propusnost od 96GB/s.

Što se pak računske snage čipa tiče, sve ove promjene donijele su povećanje sa 1.28 TFLOPS-a, na 1.79 TFLOPS-a odnosno oko 40% (Texture fillrate je rastao sa 40 na 56 GigaTexela po sekundi). Što se same veličine Bonaire čipa tiče ona sjedi na pola puta između Cape Verdeovih 123 mm2 (1.5 milijardi tranzistora) i Pitcairnovih 212 mm2 (2.8 milijardi tranzistora) – 160 mm2 (2.08 milijardi tranzistora). Povećanje broja tranzistora donijelo je i povećanje tipične potrošnje sa 80 na 85W, barem po tvrdnjama proizvođača, a za dodatno je napajanje kao i do sada potreban jedan 6-pinski konektor.

Asus je za svoju karticu taktove GPU-a podigao na 1075MHz, a memorije na 6.4Gbps. Ostali proizvođači su sa svojim verzijama kartica napravili slično, pa će očito rijetkost biti pronaći onu na referentnim taktovima. To je zapravo i dobro, jer kupac odmah dobiva brži proizvod koji je pod garancijom kao takav i gotovo se ni ne mora truditi s daljnjim overclockingom.

Asus je na svoj dizajn PCB-a (ploča je duga malo preko 17 cm), stavio Direct CU II hladnjak koji nam je poznat otprije i koji je vrlo efikasan pri čemu ne stvara buku u radu (s hladnjakom je kartica ukupno duga 22 cm). Još jedna izmjena u Sea Islands čipovima je i poboljšana PowerTune tehnologija. Ona u suštini omogućuje duže održavanje viših taktova pod opterećenjem, te poboljšanu efikasnost potrošnje. Dosadašnji je PowerTune imao četiri DPM stanja – Low State (V1, C1), Intermediate state (V2, C2), High state (V3, C3) i Boost state (V4, C4). High i Boost su još imali i Inferred podstanja. Sada, novi PowerTune uklanja ta Inferred stanja i donosi osam pravih DPM stanja – State 0 do 7 (C0, V0 do C7, V7). Promjena između stanja se dešava unutar 10 milisekundi, a stanja se mijenjaju u ovisnosti o aktivnosti čipa, limitima struje (TDC) i termalnom menadžmentu (TDP). Ovo znači kako će overclcoking aplikacije sada dozvoliti više načina na koji se možemo "igrati" s karticom, no to je nešto što će doći tek u budućnosti – aplikacije još nisu spremne. Za sada, mi smo se overclockingom bavili kroz Catalyst Control Center gdje smo mogli mijenjati takt GPU-a, TDP do +20% ali ne i takt memorije koji je bio zaključan na maksimalnih 6400MHz. Kartica dolazi s dva DVI izlaza (jedan DVI-D i jedan DVI-I), jednim HDMI-em i jednim DisplayPortom. Podrška za DX 11.1, CrossFire, Eyefinity i HD3D tehnologije je standardna.