Način testiranja

asus_rog_ryuo_iv_slc_360_argb_14

Hladnjak smo isprobali na AMD-ovom Ryzenu 7 7700X, ali i na moćnijem bratu Ryzenu 9 9950X kojeg ćemo polako ubacivati u testove. Matična ploča je bila Asusova RG Strix X870-A Gaming WiFi.  Za mjerenje temperature, procesor smo opteretili Cinebenchovim R23 nT testom u trajanju od 30 minuta, a temperature smo pratili uz pomoć HWinfo64 aplikacije. Također, kao i do sad, testirali smo i performanse u nekoliko aplikacija, te buku.

Zagrijavanje

AMD Ryzen 7 7700X @ Stock Cinebench R23 nT loop

Maksimalna temperatura

Vršna temperatura ove serije procesora ne znači previše jer se postiže u prvih par sekundi opterećenja. Stoga je puno zanimljivija prosječna, kao i performanse koje procesor postiže ispod određenog hladnjaka.

Prosječna temperatura

Prosječna temperatura procesora tijekom polusatnog testa koju je ostvario ovaj hladnjak je relativno visoka, i neki jeftiniji Asusovi hladnjaci su bili bolji.

Performanse AMD Ryzen 7 7700X

Postignute performanse su odraz viših temperatura pa je očito kako je ovaj hladnjak više za pokazivanje, nego za visoke performanse.

AMD Ryzen 9 9950X @ Stock Cinebench R23 nT loop

Maksimalna temperatura

Ryzen 9 9950 radi kao što znamo drugačije od 7700X (i općenito te serije procesora), te ne dozvoljava odmah maksimalnu snagu, pa je i maksimalna temperatura niža. Koliko je Ryuo uspješan, vidjet ćemo nakon testa drugih hladnjaka.

Prosječna temperatura

Prosječna temperatura procesora tijekom polusatnog testa je sasvim solidna.

Performanse AMD Ryzen 9 9950X

Postignute performanse kod ovog procesora ćemo imati s čim usporediti tek kada testiramo i druge hladnjake.

Buka

Ventilatori su dota čujni s 51,7 dB(A) što smo izmjerili uz pomoć Meterk MK09 uređaja. Dosta je to bučno, no uz kvalitetan protok zraka u kućištu, možemo ograničiti brzinu vrtnje ovim ventilatorima i zadržati sličnu razinu performansi. Premda, kao što smo vidjeli iz testova, performanse ovog hlandjaka i nisu jača strana. Kupovat će ga se više zbog AMOLED-a i rasvjete.