asus_k11_1 asus_k11_2

MeMO Pad dolazi u 7″ i 8″ izvedbama, a nama je na test pristigla osmica i to s hardverom identičnim ranije opisanom Transformeru. Dimenzije ovoga tableta su nešto manje nego kod primjerice LG G 8.3″ modela, no to j i očekivano zbog malo manjeg ekrana. Masa je također nešto malo niža, no ukupni dojam kvalitete je ipak na strani LG-a. To ne znači kako je MeMO Pad loš, nego samo da je G tablet malo bolji. Asus je za stražnju stranu koristio isti onaj premaz kao i kod Transformera na kojem ostaju otisci prstiju, no koji pruža solidan grip. 8″ ekran ima IPS matricu i istu rezoluciju kao i Transformer. Samim time ima i nešto veću gustoću piksela pa je i slika oštrija, na đto možemo dodati i solidan prikaz boja te zadovoljavajuću oštrinu. Multimedijalni je doživljaj vro solidan jer je glavni zvučnik dovoljno dobar sve dok nije npr. prekriven rukom.

Osnovne specifikacije

  • Model: ME181C (K011)
  • Boja: Crna (postoji i bijela, ljubičasta i zlatna)
  • Dimenzije i masa: 211.7 x 124.9 x 8.3 mm; 320 grama
  • Ekran: Kapacitivni IPS LCD ekran osjetljiv na dodir (do 10 prstiju), dijagonale 8″, rezolucije 800×1280 piksela (189 dpi-a)
  • Čipset: Intel Atom Z3745 (Quad-core 1.33 GHz (up to 1.86GHz, HD graphics for BayTrail, 64-bit, 2MB L2 priručne memorije)
  • Memorija: 1GB; 12GB storage, microSD do 64GB
  • Operativni sistem: Android 4.4.2 KitKat
  • Baterija: 15.2 Wh Li-Po
  • Kamere: Stražnja 4.9 MP, 2560 x 1920 piksela, autofocus, geo-tagging, 1080p@30fps, HDR; Prednja 2MP (1600×1200)
  • Oprema: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth v4.0, microUSB v2.0, A-GPS (GLONASS), senzori blizine i ubrzanja te kompas.

asus_k11_3 asus_k11_4 asus_k11_5

S hardverske strane je riječ o istoj onoj bazi kao i kod Transformera tako da dobivamo iste performanse ali u manjem pakiranju. Na bokovima se klasično nalaze tipke za paljenje i zvuk, microUSB i microSD utori te 3.5 mm audio jack. Problem na koji smo naišli kod ovoga tableta je bio slabiji prijem WiFi signala. Ili smo morali biti vrlo blizu izvora signala ili je bežični router morao biti poprilično neopterećen drugim uređajima kako bi prijem bio kvalitetan. Kod Transformera se ovaj problem nije manifestirao pa pretpostavljamo kako ima drugačiji razmještaj antena, jer je hardver isti. Kada je u pitanju kvaliteta fotografija iz stražnje 5MP i prednje 2MP kamere, svakako smo više zadovoljni nego kod Transformera, no daleko je to od onoga što smatramo prihvatljivim. No, tableti po našem mišljenju  ionako nisu namijenjeni za fotografiranje pa ovo i nije velika mana.

asus_k11_6 asus_k11_7 asus_k11_8

Na tabletu se vrti isti onaj Android 4.4.2 kao i na transformeru sa ZenUI sučeljem koje je brzo, pregledno i intuitivno za korištenje. Asus nije išao jako duboko s promjenama Android operativnog sistema, no neke stvari su ipak drugačije pa se lako mogu prepoznati neke karakteristike ZenUI-a i da ne znamo koji uređaj držimo u rukama. Jedna od njih je i koristan widget Whats Next koji kombinira planer sa vremenskom prognozom.

asus_k11_9 asus_k11_10 asus_k11_11

App drawer je klasičan i identičan kao i kod Transformera. Zgodna je i Asusova Zen Link aplikacija koja služi za dijeljenje između uređaja (AirLink) na dva načina – Share Link ili Party Link. Uz to, tu je i Open Cloud tehnologija a zgodan je i Omlet chat kao alternativa nekim popularnim chat servisima. Open Cloud doživotno nudi 5GB prostora “u oblaku”, što je samo prve godine povećano na 11GB.

asus_k11_12 asus_k11_13 asus_k11_14

Neke od zanimljivosti ZenUI-a možemo vidjeti i u padajućem izborniku za obavijesti, koji nudi samo pregled obavijesti, sve dok ne pozovemo i drugi izbornik koji nudi prečace za najčešće korištene opcije poput kamere, kalkulatora, izbora mreže, uključivanja GPS-a ili pak Smart Saving tehnologije. Sve u svemu ZenUI nudi ugodno Android iskustvo, s kojim nismo imali nikakvih problema u dva tjedna druženja s uređajima.