Način testiranja

asus_tuf_gaming_lc_iii_360_argb_lcd_18

Hladnjak smo testirali na AMD-ovom Ryzenu 7 7700X, ali i na moćnijem bratu Ryzenu 9 9950X kojeg ćemo polako ubacivati u testove. Matična ploča je bila Asusova RG Strix X870-A Gaming WiFi.  Za mjerenje temperature, procesor smo opteretili Cinebenchovim R23 nT testom u trajanju od 30 minuta, a temperature smo pratili uz pomoć HWinfo64 aplikacije. Također, kao i do sad, testirali smo i performanse u nekoliko aplikacija, te buku.

Zagrijavanje

AMD Ryzen 7 7700X @ Stock Cinebench R23 nT loop

Maksimalna temperatura

Vršna temperatura ove serije procesora ne znači previše jer se postiže u prvih par sekundi opterećenja. Stoga je puno zanimljivija prosječna, kao i performanse koje procesor postiže ispod određenog hladnjaka.

Prosječna temperatura

Prosječna temperatura procesora tijekom polusatnog testa koju je ostvario ovaj hladnjak je relativno visoka, no vrlo slična onome što je postigao Ryuo IV.

Performanse AMD Ryzen 7 7700X

Postignute performanse su odraz viših temperatura i nisu sjajne. Čak su malo slabije i od Ryuoa IV, za kojeg smo mislili da nije sjajan.

AMD Ryzen 9 9950X @ Stock Cinebench R23 nT loop

Maksimalna temperatura

Ryzen 9 9950 radi kao što znamo drugačije od 7700X (i općenito te serije procesora), te ne dozvoljava odmah maksimalnu snagu, pa je i maksimalna temperatura niža. Ovdje je Ryuo uspješniji od LC II za 1,6°C.

Prosječna temperatura

Razlika u prosječnoj temperaturi je čak i veća neko kod maksimalne i Ryuo IV je ovdje dosta bolji.

Performanse AMD Ryzen 9 9950X

Performanse su odraz temperature i Ryuo IV je ovdje nešto bolji.

Buka

Ventilatori su dosta čujni s 51,8 dB(A) što smo izmjerili uz pomoć Meterk MK09 uređaja. Buka je visoka, no uz kvalitetan protok zraka u kućištu, možemo ograničiti brzinu vrtnje ovim ventilatorima i zadržati sličnu razinu performansi, baš kao i kod uspoređenog Ryuo IV modela.