Bequiet! u ponudi zapravo ima tri serije napajanja s imenom Straight Power. Tu je serija s fiksnim kabelima koja se zove Straight Power E7, potom serija Straight Power E7 CM koja obuhvaća napajanja s modularnim (odvojivim) kabelima te serija Straight Power E7 PCGH koja sadrži samo jedan model napajanja i koja je dostupna isključivo u Njemačkoj.

Najslabije napajanje koje smo obradili u sklopu ovog članka pripada prvoj spomenutoj seriji. Riječ je o modelu snage 450 vata. Kao što vidimo na gornjoj slici, napajanje se isporučuje s prilično solidnom opremom – kabelom za spajanje na gradsku mrežu, vijcima za montažu u kućište, plastičnim vezicama za organizaciju kabela te čičak vezicama iste svrhe koji su tvornički iskorišteni za povezivanje kabela napajanja prilikom pakiranja u kutiju.

Napajanje izgleda zaista odlično. Za to je najzaslužniji oblik zaštitne mrežice na ventilatoru. Dočim je kod većine ventilatora ona izrađena od koncentričnih krugova metala, na ovom napajanju ona izgleda kao klasična rešetka. Iza rešetke smješten je crni 120-milimetarski ventilator koji je temeljen na tehnologiji koju bequiet! naziva SilentWings. Štos je u tome da lopatice ventilatora nisu glatke već valovite što navodno poboljšava omjer performansi i buke. Brzina ventilatora je varijabilna (maks. 2.000 rpm), a mijenja se zavisno o temperaturi napajanja. Tijekom testiranja ovaj se ventilator pokazao kao izvrsno rješenje obzirom da čak je čak i pri maksimalnom opterećenju bio praktički nečujan.

BQT E7-450W
24 pin ATX
550 mm
EPS12V
550 mm
P4
550 mm
SATA
550 / 700 / 850 mm
Molex
550 / 700 / 850 mm
SATA / molex
550 / 700 / 850 / 1.000 mm
PCIe
550 mm

Svi kabeli koje nalazimo na ovom napajanju uredno su opleteni crnom mrežicom. To vrijedi čak i za kabele s više konektora na kojima je mrežica postavljena kako na dijelu kabela koji izlazi iz napajanja i ide do prvog konektora, tako i na dijelovima kabela između konektora.

Nažalost, konektori na kabelima nisu baš najsretnije odabrani odnosno smješteni. EPS i P4 konektor ne nalaze se na istom kabelu već su spojeni na dva odvojena kabela što povećava gužvu u kućištu obzirom da će jedan od kabela uvijek ostati neiskorišten. Nadalje, napajanje za današnje uvjete nudi prevelik broj molex konektora. Tri ovakva konektora postavljena su na vlastiti kabel u kombinaciji s jednim konektorom za floppy. Nadalje, dva konektora postavljena su u kombinaciji s dva SATA konektora i konektorom za floppy na drugi kabel. Da se nas pita, molexi bi bili samo na prvom kabelu dočim bi drugi bio rezerviran isključivo za SATA konektore. Uz to, čemu postavljanje konektora za floppy? Koliko uopće korisnika danas rabi ovaj konektor?

Na dediciranom kabelu za SATA konektore nalaze se tri konektora što u konačnici znači da je omjer molexa i SATA konektora na ovom napajanju u omjeru 1:1. PCIe konektori, jedan 6-pinski i drugi 8-pinski (6+2) smješteni su na odvojenim kabelima. Ovi konektori su svijetlo plave boje tako da ih je lako uočiti pri spajanju kabela.

BQT E7-450W
24 pin ATX
Da
8 pin EPS
Da
8 pin / 6pin PCIe
1 / 1
Molex
5
Floppy
2
SATA
5
PFC
Active
Snaga
450 W
+3.3V
24 A
+5V
20 A
+12V
18 / 18 / 18 / 18 A
Cijena
578 kn
Jamstvo
3 godine

BQT E7-450W ima četiri 12-voltna raila s maksimalnom strujom od 18 ampera. Kombinirana snaga koju su ovi vodovi sposobni isporučiti iznosi 420 vata. Napajanje se može pohvaliti visokom efikasnošću čemu svjedoči 80PLUS bronze certifikat.